Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Eşikte mi?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 9 bin 500 dolar seviyesine yaklaştıkça Bitcoin (BTC) boğaları korkulu dolu anlarla yüzleşmeye hazırlanıyor.

bitcoin kritik eşik

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 9 bin 500 dolar seviyesine yaklaştıkça Bitcoin (BTC) boğaları korkulu dolu anlarla yüzleşmeye hazırlanıyor. Piyasa değerine göre lider kripto olan Bitcoin, şu an CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 560 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin İçin Büyük Bir Test

BTC fiyatı şu anda kritik 9 bin 500 dolar seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor. Şu andan itibaren, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketleri, bu desteğin başka bir test olup olmadığına bağlı. Ünlü kripto para tüccarı HornHairs bunun böyle olabileceğinden şüphe ettiğini söylüyor. Boğalar şu anda daha fazla güç göstermezse, bu BTC’nin daha düşük destek seviyelerinin altına düşmesiyle kademeli bir etkiye neden olabilir.

Boğalar Pes Etmiyor

Bununla birlikte, analist Josh Rager’e göre iyi bir haber var. Rager’a göre BTC günlük olarak 9 bin 500 doların üzerinde kapanış sağladı, yani henüz pes etmeye hazır değiller. Rager şunları söyledi: “Aksini ispatlayana kadar hala iyimserim. Eğer Bitcoin 9 bin 500 dolar veya 9 bin 300 doların altında kapanırsa, düşüncelerimi değiştirmeye başlayacağım.”

Bitcoin’in son fiyat performansının en kötü yanı, yüzde beş düşüş değil. Bitcoin’in riskli varlıkların geri kalanıyla beraber ilerlediği gerçeği, kripto para biriminin zaten bir değer deposu haline geldiğinden emin olanlar karşısında yer alıyor. Alex Krüger, “Bitcoin’i güvenli bir sığınak varlığı olarak adlandıran herkes zaten döndü ve şimdi buna riskli bir varlık mı diyorlar?” ifadelerini kullandı.

Bununla beraber, altının fiyatı, son zamanlarda, yeni yılın en yüksek seviyesi olan 1.681 dolara yükseldi. BTC’nin fiyatı ise altına nazaran düşmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner