Yükleniyor...

Borsalar Kapatılsa da, Bitcoin Durdurulamaz!

Amerika Birleşik Devletleri neredeyse tüm sektörlerde dünyaya öncülük ediyor.

bitcoin durdurulamaz

Amerika Birleşik Devletleri neredeyse tüm sektörlerde dünyaya öncülük ediyor. Ancak birçoğu kripto para birimleri söz konusu olduğunda ABD’nin gerçekten hız kazanmadığını savunuyor. Büyük kripto para birimi borsalarının ABD dışında olması, bu ifadeyi destekleyen kanıtlardan birisi olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in çevresi belirsizliklerle örülmüştür ve son zamanlarda dünyadaki yasal muammalarla çevrilidir. Örneğin, Başkan Donald Trump’ın yönetimi son zamanlarda kripto sektörüne karşı agresif bir yaklaşım benimsemişti. Hatta geçtiğimiz günlerde Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Neel Kashkari kripto para birimlerini “dev bir çöplük” olarak adlandırmıştı. Adalet Bakanlığı da Bitcoin’i “suç” olarak nitelendirmişti.

Long, Bitcoin Hakkında Konuştu

Yakın zamanda yapılan bir podcast’te Wyoming merkezli blockchain uzmanı Caitlin Long, ABD’deki kripto para birimleri, Wyoming’in bölgedeki ilerlemesi ve daha fazlası hakkında konuştu. Long, Federal hükümetin dijital varlıklarla ilgili doğru yönde ilerlemediğini söyledi.

Podcast’te Long’a şu soru soruldu: “Kısa vadede çok para kazanıyor olabilirsiniz, ancak Bitcoin büyüdükçe hükümet onu cezalandıracak ve kripto borsalarını yasaklayacaklar. Sonra ne olacak?” Bu soruya yanıt olarak Long, Bitcoin’de hükümet yasağının etkili olmasının mümkün olmadığını ve ABD hükümetinin borsaları yasaklaması halinde Bitcoin’in hala çalışmaya devam edeceğini belirtti. Kısacası Long, Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte Long, ABD’deki vergi durumunun kripto sahibi olanları hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğini de belirtti.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner