Yükleniyor...

Araştırmalar Bitcoin’in (BTC) Aksine Ethereum’un (ETH) Güvenli Liman Olacağını Gösteriyor

Bitcoin'in (BTC) yaygın bir şekilde benimsenmesi en büyük dijital varlığın “dijital altın” muamelesi görmesine sebep oluyor.

Bitcoini BTC Bir Kenara Bırakın Araştırmalar Ethereumun ETH Küresel Bir Güç Olacağını Gösteriyor

Bitcoin’in (BTC) yaygın bir şekilde benimsenmesi en büyük dijital varlığın “dijital altın” muamelesi görmesine sebep oluyor. Ancak, bu görüşle çekişen araştırma sonuçları ortaya çıkmaya başlamış durumda. Yeni araştırmalar, Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer büyük kripto para birimlerinin güvenli liman olma potansiyeline sahip olduklarını ortaya koyuyor.

Bu araştırmalardan biri Ethereum’un çeşitli piyasalarda gözlenen gün içi dalgalanmaya karşı önemli bir koruma sağlayabileceğini iddia ediyor. Bu iddia ve onu destekleyen veriler nihayetinde ETH’nin sıradan bir kripto paradan çok daha fazlasını olduğunu kanıtlayabilir ve ETH’nin uzun vadeli yükseliş beklentilerine güçlü destek verebilir.

Ethereum Güvenli Liman Haline Geliyor

San Jose Devlet Üniversitesi’nden Artem Meshcheryakov ve Stoyu Ivanov’un son araştırması, Ethereum’un birden fazla piyasada görülen oynaklığa karşı güvenli liman özelliği gösterip gösteremeyeceğini ele alıyor.

Araştırmayla sonuçlarına ulaşmak için kullanılan metodoloji raporda dikkatlice detaylandırılırken, kullanılan veriler 12 Aralık 2017 ile 31 Aralık 2018 arasındaki beş dakikalık fiyat aralıklarından alındı. Araştırma sonucunda uzmanlar, Ethereum’un fiyat hareketini çevreleyen çeşitli ayrıntıları, ABD borsası, altın ve ABD Doları ile karşılaştırarak, kripto para biriminin güvenli liman haline geldiği sonucuna ulaşmışlar.

Ethereum Uzun Vadede Yükseliş Trendinde

Yukarıdaki sonuç Ethereum için oldukça iyimser çünkü küresel ekonomik çalkantılara karşı güvenli liman olarak artan statüsü ETH’ı yatırımcılar için daha cazip hale getirebilir.

ETH lehine yakın zamanda dikkate alınan bir diğer önemli faktör, büyüyen DeFi trendi ve önemli miktarda ETH teminatlı krediler için kilitlenmiş durumda. Şu anda, DeFi içinde kilitlenen ETH’nin toplam değeri 1 milyar doların üzerinde ve değer artışında herhangi bir yavaşlama belirtisi görülmüyor.

Analistlere göre, yüksek büyüme oranları, yükselen fiyat hareketleri, DeFi’nin artan popülaritesi ve güvenli liman olarak sınıflandırılma durumları uzun vadede Ethereum için önemli ölçüde büyüme potansiyeli sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner