Anasayfa Bitcoin Haberleri Araştırma: Tether, 2017 Yılında Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmedi

Araştırma: Tether, 2017 Yılında Bitcoin Fiyatını Manipüle Etmedi

ABONE OL:google-news

En büyük stablecoin Tether’in Bitcoin fiyatını 2017 yılının sonuna doğru manipüle ettiği ve 20 bin dolara çıkardığı iddiası gündemdeki yerini koruyor.

İddialar daha sonra yayınlanan bir rapor ile gündeme gelmiş ve Tether bu iddialar karşısında sert bir açıklama yaparak böyle bir işin içinde yer almadıklarını ifade etmişti. Son olarak Long Hash firması konuya ilişkin yaptığı araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

Yeterli Kanıt Yok

Araştırmanın sonuçlarına göre Tether’in Bitcoin fiyatını manipüle ettiği iddiaları basit bir iddia olmaktan öteye geçemiyor ve bu konuda yeterli kanıt olmadığı belirtiliyor.

Long Hash, araştırması için yeni bir endeks geliştirmiş ve herhangi bir gündeki Tether’in toplam arzı ile Bitcoin’in toplam piyasa hacmini bölerek ortaya bir rakam çıkarmış. Bu rakam ne kadar fazla olursa manipülasyon ihtimali o kadar yüksek.

Araştırma sonucunda çıkarılan rakamlar boğa piyasasındayken bu rakamın son derece düşük olduğunu ortaya koyuyor. Rakamın en yüksek çıktığı dönem ise 2018’deki ayı piyasası. Fiyatın özellikle düşük seviyelerde seyrettiği ayı piyasasında olunduğu dönemde Tether’in Bitcoin fiyatına olan etkisi son derece yüksek olduğu belirtiliyor.

Araştırmacılar, Tether’in bu veriler ile iddia edildiği gibi 2017’de Bitcoin fiyatını manipüle ettiği iddialarının yersiz olacağını ifade ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,359TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar