Yükleniyor...

Bitcoin İçin Boğa Koşusu Bu Perşembe Başlayacak mı?

Hatırlayabileceğiniz gibi, geçen hafta PlanB tarafından hazırlanan Bitcoin zorluk seviyesi ayarının bir analizi ile ilgili makale yayınladı.

bitcoin 3

Hatırlayabileceğiniz gibi, geçen hafta PlanB tarafından hazırlanan Bitcoin zorluk seviyesi ayarının bir analizi ile ilgili makale yayınladı. Analizin bir sonucu olarak, önceki yüzde 7’lik zorluk azalmasının aslında büyük bir boğa koşusu başlangıcını işaret edebileceği ifade edilmişti. Bunun ardından da önemli bir artış yaşanması bekleniyordu.

PlanB’nin analizi sırasında, ayarlamada yüzde 4’lük bir zorluk artışı öngörülmüştü. Bununla birlikte, makale yazıldığı zaman beklenen şey, yüzde 0.8 düşüşe dönüştü. İyi haber şu ki, o zamandan beri madenciler blokları yıkıyorlar ve şimdi zorluktaki yüzde 4’lük bir artış bu Perşembe günü tekrar gerçekleşebilir.

Peki bu  bir boğa koşusunu mu tetikleyecek?

Bitcoin Konusunda Tarihi Veriler Yanılıyor Olamaz

Anaist PlanB’ye göre hazırlanan model, en doğru tarihi fiyat tahmin araçlarından biri ve 2021 yılına kadar 100 bin dolarlık bir Bitcoin fiyat yükselişini daha uzun vadeli tahmin ediyor. PlanB ilk önce 7/8 Kasım’da yüzde 7’lik endişe verici derecede büyük bir düşüşün ardından zorluk düzeltmelerini analiz etmeye başladı. Daha fazla araştırma ile bunun başlangıçta göründüğü kadar olumsuz olmadığı ortaya çıktı. Bu tür düşüşler birkaç kez meydana geldi ve ardından önemli bir zorluk artışı görünce, her zaman fiyat artışlarını ortaya çıkardı. 21 Kasım’da beklenen yüzde 4’lük bir kazançla, bunun kesinlikle gelecek iyi şeylerin habercisi olduğu iddia ediliyor.

Öngörülen ayar yüzde -0.8’e düştüğünde, bir boğa koşusu olasılığı üzerine düşünülmeye başlandı. Bununla birlikte aslında beklenen değişiklik yüzde 4 civarındaydı… Bu nedenle tarihsel analize göre, bu Perşembe günü bir boğa koşusunun başlangıcı olabilir.

Bu durumun geçmişte gerçekleşmesi önemli bir boğa hareketinin yaşanmasına neden olmuş olabilir. Fakat bu sefer de bunun olacağı garanti değil. Tahmini zorluk ayarının Perşembe günü tekrar değişmeyeceğinin garantisi de yok. Ancak, işler aynı kalırsa ve tarih, Bitcoin’in tüm yaşam döngüsü boyunca bugüne kadar olduğu gibi devam ederse, geç bir rallinin başlamaması için hiçbir neden yok.

Analistlere göre bunu zaman gösterecek!

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner