Yükleniyor...

Çin’den Blockchain ve Kripto Paralarla İlgili Yeni Açıklama

Ekim ayında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in Blockchain'e ilişkin olumlu açıklamalar yapmasının ardından gündeme oturan Çin, ardından bunun bir tür kripto paraları destekleyen bir açıklama olmadığını defalarca dile getirse de bugün yaptığı yeni bir açıklama ile bu durumu yineledi.

Çinden Blockchain ve Kripto Paralarla İlgili Yeni Açıklama

Ekim ayında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain’e ilişkin olumlu açıklamalar yapmasının ardından gündeme oturan Çin, ardından bunun bir tür kripto paraları destekleyen bir açıklama olmadığını defalarca dile getirse de bugün yaptığı yeni bir açıklama ile bu durumu yineledi.

Çin devletine balı medya kanalı CCTV1, kripto paralarla ilgili yeni bir program yayınladı ve kripto paralara sıcak bakılmadığını, odaklanılan noktanın Blockchain için olduğunu bir kere daha vurguladı.

Programda verilen temel mesaj daha önceki açıklamalarda olduğu gibi, kripto para birimlerinin lisanssız menkul kıymet oldukları ve finansal dolandırıcılık ile yasa dışı ponziden ibaret oldukları yönünde.

Çin, Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain açıklamalarından sonra kripto paralarla ilgili bir yasa geçirse de görüşünüşe göre kripto para birimlerine hala sıcak bakmıyor. Bunun sık sık dile getiriliyor olması ise piyasada oluşacak FOMO’nun önüne geçiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner