Yükleniyor...

BitMEX Verilerine Göre Bitcoin Fiyatı Yakında %40 Düşebilir!

BitMEX verilerine göre yakında Bitcoin'de aşağı yönlü fiyat hareketine tanık olabiliriz.

BitMEX Verilerine Göre Bitcoin Fiyatı Yakında 40 Düşebilir

BitMEX verilerine göre yakında Bitcoin’de aşağı yönlü fiyat hareketine tanık olabiliriz. Twitter’daki kripto para analisti “Rptr45″e göre, BitMEX borsasındaki fonlama oranı 2018’in Ekim ayından bu yanaki en düşük seviye olan yüzde 0,01 ile yüzde 0,03 aralığında seyrediyor.

2018 yılında benzer durumla karşılaşılmış ve Bitcoin fiyatı sekiz günlük periyottan sadece bir ay sonra yüzde 40’tan fazla düştü. Tarihsel verilere bakıldığında 2018’deki bu senaryo tekrarlanabilir.

BitMEX’teki Bitcoin Fonlama Oranları

Önde gelen kripto para türevleri borsası olan BitMEX, hesapları her sekiz saatte bir fonlama oranları ile borçlandırıyor. Bu oranların büyüklüğü, XBT/USD’nin talep ve arzına bağlı. Yatırımcıların piyasadaki pozisyonlarına göre bir fon ücreti ödemeleri gerekiyor. Örneğin, mevcut şartlarda Bitcoin’de long pozisyon alanlar yüzde 0,01’lik bir fonlama ücreti ödemek zorunda kalacaklar (veya fonlama oranı negatifse bunun tam tersi).

Bu Sefer Farklı Olabilir

BitMEX’teki fonlama oranı Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini öngörmek için güvenilir bir gösterge olmayabilir. Hala devasa ticaret hacimlerine sahip olmasına rağmen, BitMEX kripto para endüstrisinde 2019’un sonunda olduğu kadar etkili değil.

Ayrıca, kripto para araştırmacısı Daniel Stasek’e göre, fonlama oranının büyüklüğü düşmeye devam edebilir çünkü Bitcoin’in düşen volatilitesi nedeniyle zamanla BitMEX’in arz/talep oranını eşitlemesine gerek kalmayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner