Yükleniyor...

Arbitrum (ARB), Ekim ayını kayıpla yarıladı!

Arbitrum (ARB), Ekim ayının başından bu yana yaklaşık yüzde 20'lik bir düşüş yaşadı.

Arbitrum ARB

Arbitrum (ARB), Ekim ayının başından bu yana yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş yaşadı.

Ethereum ölçeklendirme ve Katman-2 projelerinin furyasıyla ortaya çıkan Arbitrum, potansiyelinden oldukça uzaklaşmış durumda. Arbitrum, ekosistem gelişimine ve merkeziyetsiz uygulamalara odaklanmış durumda. Ancak projenin yerel token’ı olan ARB, beklentilerin altında kaldı.

ARB, 2 Ekim tarihinden bu yana yüzde 21,23’lük bir kayıp yaşadı. Ayın ortasına gelinirken, ARB için çanlar çalmaya başlandı. Beklenilen boğanın favorisi ARB, düşüş trendinden kurtulabilecek mi?

Arbitrum (ARB), potansiyelini gösterebilecek mi?

Beklenilen boğa sezonunun favori coin’lerinden birisi olarak gösterilen ARB, son dönemlerde zorlu süreçlerden geçiyor. Arbitrum projesinin yerel token’ı ARB, 2 Ekim’den bu yana yüzde 21,23 oranında düşüş yaşadı. ARB fiyatı, 0,9869 dolardan 0,7775 dolara geriledi.

Arbitrum (ARB)

Fiyat tarafında yaşanan düşüş her ne kadar beklentilerin altında kalsa da projeye yönelen ilgi artmaya devam ediyor. Birçok kripto yatırımcısı, boğada öne çıkacağını düşündüğü için ARB biriktirmeye devam ediyor.

Fiyat düşüşüne rağmen Arbitrum, toplam kilitli varlık (TVL) bakımından en iyi beş kripto projesi arasında yer alıyor. Arbitrum, 1,68 milyar dolarlık TVL ile dördüncü sırada.

Arbitrum TVL

Oldukça yeni olan ve 150 milyon dolardan fazla bir yatırım almayı başaran Arbitrum, ekosistem gelişimine odaklanmış durumda. Katman-2 çözümü olan proje, önümüzdeki günlerde daha aktif bir ağ kullanımı yaratmaya çalışıyor.

Arbitrum, Optimism ve Aptos ile aynı dönemde piyasaya çıkarak, kripto sektörüne damga vurmuştu. Ancak Arbitrum’un önünde, yaklaşık 150 gün sonra gerçekleşecek token kilit açılımı bulunuyor. TokenUnlocks verilerine göre, 150 gün sonra 1,11 milyar ARB ‘nin kilidi açılacak ve dolaşıma girecek. Bu ARB’lerin toplam değeri ise 880 milyon dolar civarında.

Böyle bir dolaşım enflasyonu, ARB fiyatını baskılamaya yetiyor. ARB, bir türlü beklenilen çıkışı gerçekleştiremedi. Ancak piyasa koşullarının iyileşmesi ve beklenilen boğa koşusunun başlaması, Arbitrum projesine ilgiyi artırabilir. ARB, artan alım gücüyle enflasyonist arzını baskılayabilir. Bu durumda ARB için yükseliş potansiyeli ortaya çıkacaktır.

ARB, düşüşünü sürdürürse 0,7775 dolar desteğine yanaşabilir. Bu destek noktasının kırılması halinde, ARB için 0,74 dolar desteği ortaya çıkabilir. Düşüş derinleşirse, 0,74 dolar desteği önemli bir rol üstlenecek.

ARB’nin toparlanmaya başlaması ve yükselişe geçmesi halinde, 0,8450 dolar direnci kritik bir işlev görecek. ARB bu direnç noktasını birkaç kez test edebilir. Gelen kırılım ise ARB’yi 0,89 dolar bölgesine taşıyabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner