Yükleniyor...

Arbitrum Tabanlı Jimbos Protokolü, Canlanmaya Çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde 7,3 milyon dolarlık saldırıya uğrayan Arbitrum tabanlı Jimbos Protokolü, konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

hacker

Geçtiğimiz günlerde 7,3 milyon dolarlık saldırıya uğrayan Arbitrum tabanlı Jimbos Protokolü, konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Jimbos protokolünün 2.sürümü yayına girmesinden yalnızca birkaç gün sonra büyük bir siber saldırıya uğramıştı. 7,3 milyon dolarlık bu istismar, hem protokolü hem de Arbitrum ekosistemini geriye düşürdü. Yaşanılan olaylar hakkından protokolün geliştiricilerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Projenin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi adına en iyi yolları değerlendirdiklerini belirten geliştiriciler, hangi hamlelerde bulunacak merak konusu oldu.

Jimbos Yetkililerinden Saldırı Hakkında Yorum Geldi

Jimbos’un yetkili isimleri, kaybedilen fonları geri almak için güvenlik araştırmacılarıyla birlikte çalıştığını belirtti. Daha önce Euler Finance‘in 200 milyon dolarlık kaybına yardım eden aynı kişiler, saldırganın gün içinde parayı iade etmemesi durumunda kolluk kuvvetleriyle iletişime geçeceklerini ekledi.

Jimbos Cumartesi günü gece saatlerinde 4.090 ETH kaybetmişti. Güvenlik analistleri, bunu ana sözleşmedeki kayma kontrolünün olmamasından sorumlu tuttu. Bu durum, henüz kimliği belirlenemeyen saldırganların 5,9 milyon dolarlık bir kredi almasına ve Jimbo (JIMBO) fiyatlarını manipüle etmesine yol açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner