Yükleniyor...

Arbitrum’da (ARB) kritik gelişme: Fiyata yansır mı?

LayerZero'nun 20 Haziran'da piyasaya sürülmesi, Arbitrum'daki (ARB) ücretlerde büyük bir artışa zemin hazırladı.

arb arbitrum logo

LayerZero’nun 20 Haziran’da piyasaya sürülmesi, Arbitrum’daki (ARB) ücretlerde büyük bir artışa zemin hazırladı. Arbitrum blokzinciri için günlük 3,43 milyon dolarlık rekor bir gelir kaydedildi, bu da bir önceki güne kıyasla yaklaşık yüzde 16.680’lik bir artışa denk geliyor.

LayerZero Perşembe günü ZRO token’ını piyasaya sürdü, ancak talep sahiplerinin token’larını almak için küçük bir miktar bağış yapmalarını gerektiren sistem eleştirilere yol açtı. Bu mekanikler, blokzincir ağındaki ortalama gaz ücretlerini 1 sentten daha az iken 89 sente kadar yükseltti. Dune Analytics ve DefiLlama verilerine göre, bu durum ağın kârının gün içinde 3,29 milyon dolara yükselerek bir başka rekor yarattı.

arbitrum arb gelir veri

LayerZero, Arbitrum’a (ARB) itici bir güç oldu

LayerZero, ZRO token talep edenlerin token başına küçük bir miktar para bağışlaması gerektiğini ifade etti.

LayerZero, 20 Haziran tarihli X gönderisinde “ZRO’yu talep etmek için kullanıcıların ZRO başına USDC, USDT veya yerel ETH cinsinden 0,10 dolar bağışta bulunması gerekir” dedi. Bağışların Ethereum geliştiricilerine fon sağlamaya yardımcı olan Protocol Guild’e gideceği belirtildi.

LayerZero, token arzının “airdrop olmadığını”, çünkü airdropların “adil dağıtım, topluluk oluşturma ve protokol sağlığı hedefleri” ile uyumlu olmadığını, çünkü birçok alıcının projeye uzun vadede “çok az ilgisi olduğunu veya hiç ilgisi olmadığını” vurguladı. Bu durum, Arbitrum’un 14 Aralık’ta 2,13 milyon dolar gelir elde etmesinden bu yana en büyük gelir günü olarak kayıtlara geçti.

ZRO, son saatlerde değer kaybetti. CoinGecko’ya göre token son 24 saatte yüzde 23 düşüşle 3,42 dolara geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner