Yükleniyor...

Arbitrum’dan 215 milyon dolarlık hamle: Düşüş sinyali olabilir mi?

Arbitrum'un yönetişim DAO'su, Arbitrum Vakfı'nın, ağdaki oyun projelerini desteklemek için şu anda yaklaşık 215 milyon dolar değerinde olan 225 milyon ARB'yi tahsis etme teklifini onayladı.

arb arbitrum arb coin

Arbitrum‘un yönetişim DAO’su, Arbitrum Vakfı’nın, ağdaki oyun projelerini desteklemek için şu anda yaklaşık 215 milyon dolar değerinde olan 225 milyon ARB’yi tahsis etme teklifini onayladı. 

Ethereum tabanlı katman-2 ağı Arbitrum’un DAO’su, önümüzdeki üç yıl içinde ağdaki oyun projelerini desteklemek için yüz milyonlarca dolar dağıtma isteğini yerine getirecek.  Teklif, üç yıl boyunca cari fiyatlarla yaklaşık 215 milyon dolar değerindeki 225 milyon ARB’yi, “Arbitrum/Orbit/Stylus’un farkındalığını ve benimsenmesini genişletmek için tasarlanan Gaming Catalyst Programı’na (GCP) tahsis edecek.

arb arbitrum logo

Arbitrum, oyun tutkunlarını sevindirdi

İlk olarak Mart ayında açıklanan teklif, Cuma günü oyların yüzde 75’inden fazlasının desteğiyle resmen kabul edildi. Teklifi önemli ölçüde destekleyen kuruluşlar arasında L2Beat, Wintermute ve oyun odaklı Treasure DAO yer alırken, Blockworks Research ve Camelot DAO da karşı oy kullananlar arasında yer aldı. 

Treasure DAO, teklife yanıt olarak X hakkında şunları yazdı:  “Arbitrum, oyunun evidir; buna tüm oyunlar, oyun zincirleri ve yörüngesindeki tüm inşaatçılar dahildir. Haydi biraz sihir yapalım.”

Fonun büyük bir kısmı yayıncılara ayrılıyor; yeni ve erken aşamadaki geliştiriciler maksimum 500.000 ARB (mevcut fiyatlarla yaklaşık 483.000 dolar) değerindeki hibelere başvurma şansına sahip olurken, daha yerleşik geliştiricilerin değer paylaşımı bileşeni olan yatırımlar için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Token’lar, özsermaye veya benzer araçlar, fonların geri kalanı altyapıyla ilgili ikramiyelere ve operasyonel giderlere tahsis edilecek. 

Günlük operasyonlar özel bir GCP ekibi tarafından yürütülecek, ancak program, GCP tarafından seçilen “derin oyun deneyimi, girişim deneyimi, analiz/raporlama ve/veya DAO yönetim becerilerine sahip 5 kişiden” oluşan bir konsey tarafından denetlenecek. DAO, yatırım kararlarını ve ekip üyesi atamalarını veto etme kapasitesine sahiptir. GCP ekibinin bütçe sınırı operasyonel giderler için 25 milyon dolar olarak belirlendi; fazla harcamalar için DAO’nun onayı gerekiyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner