Yükleniyor...

Arbitrum (ARB) kritik bölgeden döndü: Yükselişe geçecek mi?

Ethereum'un (ETH) düşüşe geçmesiyle sarsılan Arbitrum (ARB) önemli bir noktada satış baskısıyla karşılaştı.

hafta sonu yükseliş ve düşüş

Ethereum’un (ETH) düşüşe geçmesiyle sarsılan Arbitrum (ARB) önemli bir noktada satış baskısıyla karşılaştı.

Ethereum spot ETF onayının gelmesiyle yükseliş ivmesi yakalayan Arbitrum, hem yatırımcılarını hem de ekosistemini sevindirmişti. Uzun bir süredir yatırımcılarını bekleten altcoin, ETH’deki düşüşten dolayı yükseliş ivmesini kaybetti. Kısa zaman diliminde kritik bir direnç seviysinden red yiyen ARB’de satış yönlü işlemler artacak gibi duruyor. Peki ARB yatırımcıları hangi seviyelere dikkat etmeli?

arbitrum arb 1

Arbitrum’daki (ARB) düşüş yatırımcılarda panik yarattı

1,23 doları aşamadıktan sonra düşüş yönlü harekete başlayan Arbitrum , kısa bir sürede 1,12 dolara geldi. ETH gündeminin zayıflamasından dolayı değer kaybeden altcoin’lerde ARB ön plana çıktı. Yükseliş süreçlerinde etkisiz kalan katman-2 projesi, düşüş süreçlerinde yüklü satışlara maruz kalıyor.

Haberin yazımı itibarıyla 1,12 dolardan el değiştiren ARB, 1,23 doların üzerine yerleşmesi halinde sırasıyla 1,45 -1,61 – 1,7 – 1,8 – 2,10 – 2,27 ve 2,42 doları hedefleyebilir. Kısa/orta vadeli zaman diliminde 1,70 – 1,80 dolar aralığında satıcılar hakimiyeti ele alabilir

Ethereum’daki kan kaybının devam etmesi, katman-2’lerin ön plana çıkamaması veya diğer trendlere olan eğilimin artması, ARB’deki düşüşü derinleştirebilir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 0,99 – 0,80 ve 0,73 dolara doğru geri çekilmeler yaşanabilir. Yeşil bölgenin kaybedilmesi halinde ise ARB için yeni bir düşüş senaryosu başlayabilir.

ARB yatırımcıları bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla bekliyor. Özellikle de Türkiye ekosistemindeki ARB sahipleri oldukça heyecanlı duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner