Yükleniyor...

Ünlü analist Bitcoin ATH’si konuştu: Hangi unsur çok önemli?

10x Research baş araştırmacısı Markus Thielen, 29 Mayıs tarihli bir rapor doğrutulsunda "enflasyon yüzde 3,3 veya daha düşük çıkarsa, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmelidir" dedi.

analist btc

10x Research baş araştırmacısı Markus Thielen, 29 Mayıs tarihli bir rapor doğrutulsunda “enflasyon yüzde 3,3 veya daha düşük çıkarsa, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmelidir” dedi.

Bu, 15 Mayıs’ta yüzde 3,4 olan önceki TÜFE sonucuna göre 0,1 puanlık bir düşüşü temsil ediyor. Thielen, Mayıs TÜFE sonuçlarının açıklanmasından önceki bu iki hafta içinde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) girişlerin artacağını düşünüyor. 13 Mayıs’tan bu yana, çeşitli verilerle takip edilen spot Bitcoin ETF girişleri her gün pozitif seyrediyor ve toplam girişlerin en yüksek günü 21 Mayıs’ta 305,7 milyon dolar ile gerçekleşti.

bitcoin dongu

Bitcoin için makro verilerin önemi giderek artıyor

Thielen, Bitcoin fiyatında dengesiz hareketlerin olmadığını belirtti; gidişat kritik etkenlere bağlı ve bunların ana etkeni enflasyon dedi. Bu yıl boyunca beklenenden yüksek TÜFE sonuçlarının ardından Bitcoin’in düştüğü birkaç örnek yaşandı.

10 Nisan’da TÜFE beklenenin yalnızca yüzde 0,1 üzerinde yüzde 3,5 olarak açıklandı. 30 Nisan’da Bitcoin‘in fiyatı yüzde 6,67 düşüşle 56.000 dolara geriledi. Thielen, 11 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’leri başlatıldığında, ilk gün 611 milyon dolarlık giriş olmasına rağmen Ocak ayının geri kalanındaki girişlerin hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Bunun temel sebebinin ise TÜFE sonuçlarının beklenenden yüksek çıkması olduğunu öne sürdü. Thielen, “TÜFE, yüzde 3,2 beklenen rakamın ve önceki ay kaydedilen yüzde 3,1’in üzerinde, yüzde 3,4 olarak gerçekleşti” diye yazdı. “Bitcoin’in Ocak’ta zayıf, Mart’ta ise daha güçlü olması, ancak iki ay boyunca akümüle olması tesadüf değil” diye ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner