Yükleniyor...

Ethereum’a (ETH) talep artıyor: Spot ETF etkisi başladı!

Ethereum fiyatı 27 Mayıs'taki erken işlemlerde 4 bin dolara yaklaşıyor.

Ethereum eth boga

Ethereum fiyatı 27 Mayıs’taki erken işlemlerde 4 bin dolara yaklaşıyor. ETH, on 24 saatte yüzde 5 artış gösterdi ve bunun Ether’in ETF sonrası onay pump’ının başlangıcı olabileceğinin sinyalini veriyor

CoinMarketCap verilerine göre altcoin’lerin lideri ETH, gün içinde neredeyse yüzde 5 artışla 3.930 dolara ulaştı. ETH, birkaç gün önce spot Ether ETF’lerinin 23 Mayıs’ta ilk kez onaylandığı dönemde de benzer bir fiyata ulaşmıştı. Bu gelişme, ETH’ye geçen hafta yüzde 27,5’lik bir kazanç sağladı ve aynı zaman diliminde yalnızca yüzde 3,8 kazanç elde eden Bitcoin’i (BTC) gölgede bıraktı.

Ethereum’un potansiyeli herkesi büyüleyecek gibi duruyor!

27 Mayıs’ta analist Matthew Hyland, 143.000 X takipçisine, ETH’nin yükseliş eğilimini ve hacim artışıyla düşüş trendinin kırıldığını doğruladığını ve bu kırılmayı daha da doğruladığını söyledi.

DeFiance Capital kurucusu Arthur Cheong, 26 Mayıs’ta X ile ilgili bir gönderide, ETH’nin spot ETF’ler piyasaya sürülmeden önce bile 4.500 dolara ulaşacağını öngördü. 25 Mayıs’ta X üzerinde takipçilerinin portföylerine ne kadar ETH tahsis edildiğini soran bir anket düzenledi. 5.800 yanıt verenin neredeyse yarısının tahsisi yüzde 0 ile 25 arasındaydı.

Bu arada Ethereum eğitimcisi Anothny Sassano, MicroStrategy kurucusu Michael Saylor‘un önümüzdeki altı ila on iki ay içinde ETH satın alacağını düşünüyor.

Bitcoin fiyatı, ABD’deki spot BTC ETF onaylarını takip eden iki ayda yüzde 70’ten fazla artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ether, BTC’yi taklit ederse, benzer bir hamle, fiyatları Temmuz ayı sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.000 dolara çıkarabilir.

Ether’deki büyük gelişmenin kripto ekosistemi üzerinde başka etkileri de oldu. DefiLlama’ya göre merkeziyetsiz finansın (DeFi) kilitlenen toplam değeri, 117 milyar dolar ile iki yılın en yüksek seviyesine geri döndü ve bunun yüzde 60’ı Ethereum ağında kilitlendi .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner