Yükleniyor...

Analistlerden kritik yorum: Altcoin sezonu çok yakın!

Analistler, şu anda önemli bir direnç seviyesine yaklaşan Ether dahil olmak üzere toplam altcoin piyasa değerindeki son artışın ardından alt sezonun potansiyel bir başlangıcı hakkında yeniden spekülasyon yapıyor.

ethereum eth analist

Analistler, şu anda önemli bir direnç seviyesine yaklaşan Ether dahil olmak üzere toplam altcoin piyasa değerindeki son artışın ardından alt sezonun potansiyel bir başlangıcı hakkında yeniden spekülasyon yapıyor.

Kripto trader’ları ve analistler, Ether‘in son yedi gündeki yüzde 27’lik kazancının ardından altcoinleri izliyor. TradingView’e göre altcoin’lerin toplam piyasa değeri şu anda 1,16 trilyon dolar civarında. Geçtiğimiz iki hafta içinde yüzde 15 arttı ve 1,2 trilyon doları aştığı Mart ortasındaki direnç seviyelerine yaklaşıyor.

26 Mayıs’ta ‘Trader Tardigrade’, X’teki 50.000 takipçisine, altcoin piyasasının “ters baş-omuz modelinden” kurtulmayı başarması halinde toplam piyasa değerinin üç katına çıkabileceğini söyledi. “Bu yapıya göre birkaç hafta içinde kırılma bekleniyor” diye ekledi.

analist grafik

Kripto uzmanları altcoin piyasasından umutlu!

26 Mayıs’ta trader ve analist ‘Rekt Capital’, altcoin piyasa değerinin Nisan 2024’ün başından bu yana en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştireceğini gözlemledi. Bu arada teknik analist ‘Yoddha’, 26 Mayıs’ta X’te yaptığı bir gönderide şunları söyledi : “Haftalık direncin üzerine çıktığında altcoinlerde çılgın bir yükseliş bekliyoruz”.

Analist ‘Moustache’ da benzer bir grafiği X’teki 120.000 takipçisiyle paylaşarak, “Alt sezon çok yakında” dedi.

Analistler ayrıca önceki döngülerde sermayenin zincirden daha düşük değerli kripto paralara akma eğiliminde olması nedeniyle önce BTC’nin sonra Ether’in ve ardından altcoin piyasalarının hareket ettiğini gözlemledi. Bitcoin pazarının hakimiyeti son iki hafta içinde yüzde 3,7 düşüşle yüzde 53,9’a geriledi, bu da altcoin pazarının güçlendiğine dair başka bir işaret.

rekt capital analiz

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner