Yükleniyor...

TON ekosisteminde büyük gelişme: Yatırımcılar akın ediyor!

Ton blockchain'i ilk kez 300 milyon doları aştı; bu, Mart ayının başından bu yana on kattan fazla bir artış anlamına geliyor.

ton ekosistem

Ton blockchain’i ilk kez 300 milyon doları aştı; bu, Mart ayının başından bu yana on kattan fazla bir artış anlamına geliyor.

Teşvik programının uygulamaya konmasından bu yana, DeFiLlama verilerine göre TON ağını TVL’i Mart ayı başında 23 milyon dolardan mevcut 315 milyon dolara çıktı. TVL’deki hızlı büyüme, Ston.fi ve Dedust gibi merkeziyetsiz borsaların yanı sıra Tonstakers ve bemo gibi likit staking projelerinden kaynaklandı.

ton ekosistem veri

TON ağına talep giderek artıyor!

Ağ, yakın zamanda Telegram Mini Uygulaması olarak oluşturulan viral bir tıklama oyunu olan Notcoin için token oluşturma etkinliği sırasında 1 milyon cüzdanı sisteme dahil etti. TON’un mimarisi, bu kullanıcıların ağ kesintisi, ücret artışı veya işlem gecikmeleri olmadan işlem yapmasına olanak tanıdı.

Açık Ağ, başlangıçta 2018 yılında iki özel token satışı yoluyla 1,7 milyar dolar toplayan popüler mesajlaşma platformu Telegram’ın bir blockchain projesinden geliştirildi. Ancak ana ağın başlatılması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaşanan hukuki bir anlaşmazlık nedeniyle engellendi.

Bu etkinliklerin ardından topluluk üyeleri Ton Vakfı’nı kurdular ve aktif geliştirmeyi yeniden başlattılar; bu da genellikle TON olarak kısaltılan Açık Ağ’ın kurulmasına yol açtı. Bu topluluk odaklı blockchain 2021’de piyasaya sürüldü ve Telegram tarafından kanal sahipleriyle reklam geliri paylaşımı gibi şeyler için tanıtılmaya ve kullanılmaya devam ediyor .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner