Yükleniyor...

Ünlü analistten spot ETH ETF’ine yönelik çarpıcı yorum!

Ethereum'un nispeten hızlı bir şekilde spot ETF onayı alması, sektördeki bazı kesimleri şaşırttı.

ethereum eth

Ethereum’un nispeten hızlı bir şekilde spot ETF onayı alması, sektördeki bazı kesimleri şaşırttı.

TD Cowen’ın Washington Araştırma Grubu’ndan Jaret Seiberg, perşembe günü yazdığı bir notta, “Bu, beklediğimizden yaklaşık altı ay daha hızlı gerçekleşti… ancak SEC, kripto vadeli işlem ETF’lerini onayladıktan sonra bu karar da kaçınılmazdı.” Seiberg, bir yıl içinde muhtemelen sadece Bitcoin ve Ether’den oluşan ancak muhtemelen daha fazla kripto parayı içeren teklifin gelebileceğini belirtti.

Fakat komisyon başkanı Gary Gensler, kurumun gücünü azaltabilecek kripto mevzuatının kabulüne karşı “son derece eleştirel” bir açıklama yayınladığından, onay SEC’in kriptoya yönelik genel duruşunda genel bir değişikliğe işaret etmiyor. 

Gary Gens’lerin sert tutumu devam ediyor!

Gensler yaptığı açıklamada , “Kripto sektörünün başarısızlık, dolandırıcılık ve iflas kayıtları, kurallarımızın olmaması ya da kuralların belirsiz olmasından değil. Bunun nedeni, kripto endüstrisindeki birçok oyuncunun kurallara göre oynamamasından kaynaklanıyor.” dedi. ABD Temsilciler Meclisi’nin 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası’nı veya FIT 21’i kabul etmesinden kısa bir süre önce görüşlerini belirten Gensler, katı tavrını bir kez daha gösterdi.

Gensler’in ajansı bir aksilikle karşı karşıya kalsa da TD Cowen, SEC’in Demokrat çoğunluğunu 2026’ya kadar koruyacağını tahmin ediyor. “…Ajansın, kayıtsız menkul kıymetler olduğuna inandığı token’ların alım-satımını yapan kripto platformlarına karşı dava açmaya devam etmesini bekliyoruz.” şeklinde göüşlerini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner