Yükleniyor...

Dokun-kazan trendi Aptos’ta (APT) rekor getirdi!

Eski Facebook çalışanları tarafından geliştirilen katman-1 blockchain platformu Aptos, blockchain işlemlerinde yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

en çok yükselen 5 altcoin

Eski Facebook çalışanları tarafından geliştirilen katman-1 blockchain platformu Aptos, blockchain işlemlerinde yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Solana‘nın 31,7 milyon işlemine kıyasla 25 Mayıs’ta tek bir günde 115,4 milyon işlem kaydederek Solana’yı geride bıraktı.

İşlem hacmindeki artış yeni bir referans noktası belirledi ve Sui Network’ün elinde tuttuğu 65 milyondan fazla önceki katman-1 rekorunu yüzde 50’nin üzerinde önemli bir farkla aştı.

Aptoscan’a göre, blockchain kullanıcısının TPS’si (saniyedeki işlem sayısı) aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32.000’e ulaştı. Bu, blockchain ekosistemindeki faaliyetlerde önemli bir artış anlamına geliyor ve sektördeki artan benimseme ve ivmenin altını çiziyor.

aptos veri

Aptos ekosistemi, dokun-kazan trendiyle öne çıkıyor!

Aptos’taki işlem faaliyetlerinde son dönemde görülen artış, hızla popülerlik kazanan yeni bir dokun-kazan oyunu olan Tapos Cat’in piyasaya sürülmesiyle ilişkilendiriliyor. Oyun, ana ağdaki ilk gününde etkileyici bir 10 milyon işlem gerçekleştirerek platformdaki aktivitenin artmasına önemli ölçüde katkıda bulundu.

Tapos Cat oyununda kullanıcılar sanal bir kediyi gıdıklayarak HEART token’ları kazanabiliyor ve oyunun yapısı birden fazla işlemi kolaylaştırıyor. Ayrıca oyun, ilk 72 saat boyunca gaz ücreti olmayan bir deneyim sunarak oyuncuları hiçbir ekstra ücret ödemeden oyuna katılmaya ve keyif almaya teşvik ediyor.

Tapos Cat ilk bakışta amaçsız bir uygulama olarak görünse bile Aptos destekçileri bunun hayati bir mühendislik projesi olarak hizmet ettiğini, Aptos ağının sağlamlığını ve ölçeklenebilirliğini gösterdiğini ve gelecekteki gelişmelere zemin hazırladığını iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner