Yükleniyor...

Donald Trump, kripto ateşini harladı: Boğayı başlatabilir!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Trump Media and Technology Group'a (TMTG) ait bir sosyal medya platformu olan Truth Social'da 25 Mayıs'ta yaptığı paylaşımda "Ülkemiz bu alanda lider olmalı, ikincilik yok" dedi.

trump kripto

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Trump Media and Technology Group’a (TMTG) ait bir sosyal medya platformu olan Truth Social’da 25 Mayıs’ta yaptığı paylaşımda “Ülkemiz bu alanda lider olmalı, ikincilik yok” dedi.

“Kripto para şirketlerine, yeni ve gelişmekte olan sektörle ilgili her şeye karşı olumlu ve açık fikirliyim” diyen Trump, ABD seçimlerinin 4 Kasım’da yapılacağı 2024’te başkanlık yarışında karşı karşıya geleceği mevcut başkan Joe Biden’ı hedef aldı.

Donald Trump yarışı önde götürüyor!

Trump, yorumlarını aynı gün Washington’da yapılacak olan Liberteryen Parti Ulusal Kongresi’nde yapacağı konuşma öncesinde belirtti. Trump’ın son zamanlarda kriptoya yönelik olumlu yaklaşımı, haliyle de kripto endüstrisine dair beklentileri artırdı. New York merkezli bir kripto tahmin platformu olan Polymarket‘e göre, Trump’ın seçimi kazanma şansı yüzde 56 iken, mevcut Başkan Joe Biden’ın şansı yüzde 38.

kripto trump

Bu gelişme, Trump’ın başkanlık kampanyasının kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıklamasının hemen ardından geldi. 21 Mayıs’ta Trump 2024 kampanyası, uygun kişilerin Coinbase Commerce ürününü kullanarak kripto para ile bağış yapmaları için bir bağış toplama sayfası duyurdu. 

Trump’ın kripto hakkında kamuoyuna olumlu açıklamalar yapmasının yanı sıra, kripto meraklılarıyla da bir araya geldiği biliniyor. Cointelegraph geçtiğimiz günlerde Trump’ın “Mugshot” NFT’lerini satın alan kişilerin 8 Mayıs’ta Mar-a-Lago’daki konutunda Trump ile yemek yeme fırsatı bulduğunu paylaşmıştı. Akşam yemeği, Georgia’daki Fulton County Hapishanesi’nde teslim olduğu sırada çekilen vesikalık fotoğrafının yer aldığı dijital sanat eserlerini satın alma anlaşmasının bir parçasıydı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner