Yükleniyor...

Kripto paralarda bugün: Hangi gelişmeler öne çıktı?

Bitcoin'in blockchain bant genişliği kullanımı 2024 yarılanmasından bu yana ilk kez yüzde 90'ı aştı.

bitcoin ajanda 8mayıs

Bitcoin‘in blockchain bant genişliği kullanımı 2024 yarılanmasından bu yana ilk kez yüzde 90’ı aştı. LayerZero’nun token lansmanı, token’ları talep etmek için gereken bağış gerekliliği konusundaki tartışmalara yol açtı. Bu arada Winklevoss kardeşler Trump’ı desteklediler ve bu hiç kimseyi şaşırtmadı.

altcoin kripto bitcoin

Bitcoin, halving sonrasında blockchain hakimiyetini geri kazandı

Bitcoin‘in blockchain bant genişliği kullanımı, Nisan ayındaki yarılanma olayından bu yana ilk kez %90’ı aştı ve bu, ağ aktivitesinde önemli bir artışa işaret ediyor.

Dune Analytics kullanıcısı Cryptokoryo’nun grafiği, işlem payında BTC’nin yüzde 91,4’lük hakimiyetinin Runes için yüzde 6,8, BRC-20 için yüzde 1,6 ve Ordinaller için yüzde 0,2’nin yerini aldığı 20 Haziran’daki anı gösteriyor. Yarılanmanın ardından bant genişliği kullanımındaki artış, öncelikle Runes ve BRC-20 dahil olmak üzere yeni token standartlarının benimsenmesine bağlanabilir.

Dune Analytics verileri, özellikle Runes işlemlerinin 750.000’i aştığı 23 Nisan’da, her iki token standardını içeren işlemlerde önemli bir artış olduğunu gösteriyor.

LayerZero, kripto gündemine damga vurdu

LayerZero’nun piyasaya sürülen token’ı LayerZero (ZRO) , bazılarının “vergiye” benzettiği token talep etmek için bağış kriteri konusundaki tartışmaların ortasında lansmanından bu yana yüzde17 düştü.

Bazıları eleştirilere katılmıyor ve mekanizmanın son dönemdeki token airdroplarını rahatsız eden sorunların çözümüne yönelik iyi bir adım olabileceğini düşünüyor. 20 Haziran’da piyasaya sürülmesinin ardından ZRO, yalnızca 20 dakika içinde yüzde 15,15 artışla 4,71 dolara yükseldi, ardından iki saat içinde yüzde 22 düşüş yaşadı.

Bu gelişmeler eşliğinde ZRO’nun lansmanı kendine özgü bir tartışmayı da beraberinde getirdi. LayerZero, token’ları talep etmek isteyen kullanıcıların ZRO tokenı başına küçük bir miktar para bağışlamalarını gerektirecek şekilde bunu yaptı.

LayerZero, bağışların Ethereum (ETH) geliştiricileri için kolektif bir finansman mekanizması olan Protokol Guild’e yaklaşık 18,5 milyon dolar bağışlanacağını tahmin etti .

Kullanıcılar, “vergi” ödemenin “airdrop”un doğasını değiştirip daha çok ICO’ya benzediğini iddia ettiğinden, bu hareket kripto topluluğundan bir tepki dalgasıyla karşılandı.

Winklevoss ikizleri, Trump’a BTC bağışladı

Bu yılki Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde en az şaşırtıcı olabilecek olay olarak Cameron ve Tyler Winklevoss, Donald Trump’a toplam iki milyon dolarlık Bitcoin bağışlama sözü verdiler .

Winklevoss ikizleri, Gemini kripto para borsasının kurucu ortakları ve uzun süredir kripto para birimi savunucularıdır. Tyler Winklevoss’un X hakkındaki bir gönderisine göre, görevdeki ABD başkanı Joe Biden kripto para karşıtı ve “size aksini söyleyen herkes ciddi şekilde yanlış bilgilendirilmiş, hayal görüyor veya doğruyu söylemiyor.” Cameron Winklevoss daha sonraki bir gönderide sadık anlaşmasını sundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner