Yükleniyor...

Bitcoin ancak bu şartlarda yükselir!

Son günlerde düşüş yönlü ilerleyen Bitcoin hakkında konuşan analistler, yükseliş için gereken şartları açıkladılar.

bitcoin btc

Son günlerde düşüş yönlü ilerleyen Bitcoin hakkında konuşan analistler, yükseliş için gereken şartları açıkladılar.

Kripto para piyasasında bahar havası kısa sürdü. Bitcoin’deki düşüş trendi kripto para piyasasını belirsizliğe sürükledi. Birçok altcoin, 2024’ün başındaki fiyat seviyesine döndü.

Kripto yatırımcıları düşüşün nerede sonlanacağını merak ederken, analistlerden çarpıcı yorumlar geldi. Analistler, yükseliş için gerekli olan argümanları sıraladılar.

analist btc bitcoin

Bitcoin gidişatında önemli etmenler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki haftadan uzun bir süredir düşüş trendinde hareket ediyor. BTC, 14 Mart’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.835 doların yüzde 14 altında işlem görüyor. Analistler, BTC’nin hashrate gücünü geri alması gerektiğini savundu. Madenciler teslim olmalı ve ağın zorluğu artmalı.

Ünlü kripto analisti Willy Woo, BTC’nin ancak “zayıf madenciler tükendiğinde” ve hashrate iyileştiğinde yükselişe başlayacağını aktardı. Woo, X üzerinden yaptığı paylaşımda, madencilerin teslim olmasının uzun sürebileceğini ifade etti.

Woo’nun da değindiği madenci kapitülasyonu, BTC’nin belirli fiyatın altına düşmesi ve madencilerin zarar etmesi durumunda birçok madencinin iflas etmesidir. Bu madenciler, ellerindeki donanımları ve BTC’leri satarak nakit oluşturmaya çalışırlar.

Analist, teorisini “Bitcoin zayıf ellere geçtiğinde bu eski donanım ve yüksek maliyetlerle çalışan verimsiz madencilerin iflas ettiği anlamına gelir. Diğer madenciler ise gelirleri yarı yarıya azaldığı için daha verimli donanımlara geçmek zorunda kalırlar.” şeklinde açıkladı. Woo’ya göre her iki durumda da madenciler nakit oluşturmak için BTC satışı yapıyor.

Woo, madenci kapitülasyonu sona erdikten sonra geriye sadece güçlülerin kalacağını ve güçlülerin de BTC’de yükseliş bekleyeceğini öne sürdü.

2017 döngüsünde hashrate’in toparlanması 24 gün sürerken, 2020’de yalnızca 8 gün sürdü. Woo, halen daha madencilerin tükenmesini beklediğini ve şimdiye kadar 61 gün geçtiğini belirtti.

Bir başka analist Ali Martinez ise BTC madenciliğinin maliyetinin ortalama 86.668 dolar olduğunu ifade etti.

Analist Bay Anderson, piyasadaki düşüşlerin amacının panik satışlarını tetiklemek olduğunu ve zayıf yatırımcılar ayrıldıktan sonra esas yükselişin başlayacağını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner