Yükleniyor...

Arcane Research, Bitcoin Vadeli İşlemleri Raporunu Yayımladı

Arcane Research raporu, vadeli işlem kullanıcılarının bu ay son verilere kıyaslandığında kullanıcıların daha temkinli davrandığını ortaya çıkardı.

Arcane Research Bitcoin Vadeli Islemleri Raporunu Yayimladi

Arcane Research raporu, vadeli işlem kullanıcılarının bu ay son verilere kıyaslandığında kullanıcıların daha temkinli davrandığını ortaya çıkardı.

Rapor, makro dip olarak yorumlanan Haziran ayındaki Bitcoin (BTC) fiyat düşüşü bir şok etkisi yaratmış olsa da vadeli işlemler bir daha toparlanamadığını gösteriyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Haziran’ın En Düşük Seviyesine Geldi

Rapor Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri hakkında geçen aya göre daha kötü bir tabloyu gözler önüne serdi.

Vadeli işlem bazı (vadeli işlem sözleşmesi fiyatları ile Bitcoin spot fiyatı arasındaki fark) sadece Haziran ayındaki 17.600 dolara düşüş sırasında görülen en düşük seviyelere geri döndü. Hareket, geçen hafta Bitcoin’deki ani satış sonrasında geldi ve bu da 21.000 doların altına giden birkaç düşüşle sonuçlanmıştı.

arcane research

Arcane, raporunda şunları söyledi:

“Genel olarak, mevcut vadeli işlem bazı, yalnızca Haziran çöküşü sırasında kısa bir süre yaşanan seviyelerde oturuyor. Bu da vadeli işlem kullanıcılarında düşüş olduğunun kanıtı”

Daha da kötü rakamlar, CME Group‘un ön ay vadeli işlem sözleşmesi fiyatından geliyor.

Raporda şirket, “Genel olarak, CME’nin vadeli işlemleri son iki ayda iskontolu işlem görme eğilimindeydi, ancak marketin Ağustos başındaki gücü sırasında kısa süreli ama sağlam bir toparlanma yaşandı” diye de ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner