Yükleniyor...

Argo Blockchain CFO’su Alex Appleton İstifa Etti

Argo Blockchain şirketinin CFO’luk görevini yürüten Alex Appleton, başka fırsatların peşinden gitmek istediği için görevinden istifa etti.

argo blockchain cfo'su istifa etti

Argo Blockchain şirketinin CFO’luk görevini yürüten Alex Appleton, başka fırsatların peşinden gitmek istediği için görevinden istifa etti. 

Bir süredir yürüttüğü CFO’luk görevinden istifasını duyuran Appleton, Londra Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan bir açıklamaya göre “diğer fırsatları kovalamak” için ayrılıyor. 

Gelişmenin Ardından Argo Hisseleri Düşüş Yaşadı

Haberin ardından Argo’nun LSE’de bulunan hisseleri yaklaşık yüzde 3,4 düşüş yaşayarak 15,07 peni seviyesine geriledi. 

Madencilik şirketi, geçen yıl Teksas’ta bulunan Helios tesisini kripto odaklı finansal hizmetler firması Galaxy Digital’e 65 milyon dolar ve 35 milyon dolarlık bir kredi karşılığında satarak iflastan son anda kurtuldu. Böylelikle şirket, üretim tesisini Galaxy Digital’e satarak likidite ihtiyacını karşılamış oldu. Madencilik sektörü için üzücü bir yıl olan 2022’de, Bitcoin değerlemeleri düşerken elektrik maliyetleri de yükseldi. Bu durumdan muzdarip olan Argo şirketinin hisseleri de yüzde 90’dan fazla düştü. Tabi bu süreçte sıkıntı çeken tek madencilik şirketi Argo olmadı.

Neyse ki madencilerin geçirdiği bu zorlu süreç şimdilik geride kaldı. BTC tarafında yaşanan yükselişler madencilik gelirlerini de yüzde 50 oranında artırdı ve birçok madencilik şirketinin nefes almasını sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner