Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Kripto Endüstrisini Şekillendirmek İstiyor

Birleşik Krallık, geçen yıl yaşanan FTX ve Terra krizlerinin ardından kripto para endüstrisini düzenleme planlarını ortaya koydu.

Birlesik Krallik Kripto Endustrisini Sekillendirmek Istiyor

Birleşik Krallık, geçen yıl yaşanan FTX ve Terra krizlerinin ardından kripto para endüstrisini düzenleme planlarını ortaya koydu.

Kripto endüstrisi, milyonlarca yatırımcının akın ettiği ve benimsenme oranlarının arttığı bir yılı geride bıraktı. Ancak geçen yıl kripto endüstrisi, FTX ve Terra krizlerinin ışığında birçok kötü senaryoya da maruz kaldı. Düzenleme ve denetleme ihtiyaçlarının giderek zaruri hale gelmesi, ülkeleri de harekete geçirdi. Birleşik Krallık, kripto endüstrisini düzenlemek ve kötü aktörleri engellemek amacıyla planlarını resmen ortaya çıkardı.

Birleşik Krallık, Kripto Endüstrisini Düzenlemek İstiyor

Birleşik Krallık, kripto dostu Başbakan Rishi Sunak eşliğinde kripto endüstrisini düzenlemek amacıyla harekete geçti.

Birleşik Krallık hükümeti, geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizine katkıda bulunan iş uygulamalarını ve aktörlerini engellemek istiyor. Başbakan Rishi Sunak‘ın kripto dostu bir tavır alması ve sektöre yeşil ışık yakması da önemli bir etmen oldu.

Geçtiğimiz gün başlatılan geniş çaplı istişarelerde hükümet, kripto varlık kuruluşlarını düzenlenmesi ve geleneksel finans firmalarındaki düzenlemeler ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan birçok öneride bulundu.

Geçtiğimiz yıl birçok kripto kredi kuruluşunun çökmesi, bu konu üzerinde yeterli tespitlerin yapılmadığını ortaya koydu. Birleşik Krallık, kripto kredisi ile ilgili durumların irdelenmesine odaklandı.

Hazine sekreteri Andrew Griffith, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Ekonomiyi büyütme, teknolojik değişim ve yeniliği sağlama taahhüdümüzde kararlı kalıyoruz. Buna kripto varlık teknolojisi de dahildir. Ancak sağlam, şeffaf ve adil standartlar sağlayarak bu yeni teknolojiyi benimseyen tüketicileri de korumalıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner