Yükleniyor...

Binance, BNB Greenfield ile Web3 Odaklı İlerliyor

BNB Chain, yapmış oldukları BNB Greenfield teknik araştırmalarında, blockchain tabanına dayanan Web3 altyapısı oluşturmaya sıcak baktıklarını açıkladı.

bnb chain binance

BNB Chain, yapmış oldukları BNB Greenfield teknik araştırmalarında, blockchain tabanına dayanan Web3 altyapısı oluşturmaya sıcak baktıklarını açıkladı.

En popüler kripto para borsası olan Binance’ın ağı olan BNB Chain’in ana ekibi tarafından yapılan ve öneriye sunulan Web3 altyapılı test ağı, topluluğu geliştirmek için çalışan ekip tarafından NodeReal, Amazon Webservisleri ve Blackdaemon’ı desteklediklerini belirtti.

Yatırımın Kullanıcılara Sağladığı Faydalardan Bahsedildi

Kullanıcıların ve merkeziyetsiz uygulamarın, verilerin tam mülkiyetine sahip olmasını sağlayan merkeziyetsiz, BNB zinciri içersinde depolama alt yapısı olarak tanıtım belgesinde açıklanıyor. Yayınlama, potansiyel kullanım durumları, kişisel bulut ve veri depolama, web sitesi barındırma ve daha fazlasını içerir.

BNB Chain’i kullanacak olan BNB Greenfield, Web3 uygulamaları için merkeziyetsiz depolama sistemi olarak akıllı sözleşme entegreleri ile oluşturuluyor.

Ağ Çalışanı, Girişim Hakkında Yorumlarda Bulundu

BNB Chain’de kıdemli çözüm mimarı olarak görev alan Victor Genin, yaklaşmakta olan girişimin amacını belirtti. Verilerin mülkiyeti ve kullanımı için bir tema oluşturma isteklerini açıkladı ve şunları ekledi:

“Depolanmış olan veriler için yarar sağlayabilen, finansallaştırma fırsatları yaratabilen, veri sahipliğine programlanabilirlik, BNB Greenfield tarafından getirilecek.”

Sistemin Kullancılara Sunduğu Hizmetler

Kullanıcılar BNB Zincir adresine ve BNB jetonlarına sahip olduğu sürece DropBox gibi Web2 bulut hizmetlerine benzer şekilde veri depolamalarını BNB Greenfield’da yapabilir. Aynı zamanda geçmişte olan verileri depolama ve websitelerini dağıtmayı sağlayabilir.

Sistem aynı zamanda sahipliğin yönetimi ve mevcut verileri okuma yetkisi için akıllı sözleşmeler ile entegreli olarak NFT’ler kullanacaktır. BNB zinciri, depolama meta verilerini depolamak için kullanılacak. Üçüncü taraf depolama sağlayıcıları ise verilen depolanmasından sorumlu olacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x