Yükleniyor...

Argo Blockchain Yüksek Maliyetlerle Boğuşuyor

Londra merkezli kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, Temmuz'da 219 Bitcoin (BTC) üreterek Haziran ayı üretimini geçti.

Argo Blockchain Yuksek Maliyetlerle Bogusuyor

Londra merkezli kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, Temmuz’da 219 Bitcoin (BTC) üreterek Haziran ayı üretimini geçti.

Argo artan ekipman ve elektrik maliyetlerine rağmen Haziran’ın ayının yüzde 22 üzerinde üretim gerçekleştirdi. Doğal gaz fiyatlarının ve yaz aylarındaki soğutma giderlerinin artmasıyla Texas’taki Helios merkezinde umulanın aksine elektrik maliyetleri arttı. Texas diğer eyaletlere göre kripto madencilik firmalarına daha dostça davransa da, varlıklara talep arttığı dönemlerde bu durum elektrik kullanımını artıracağından ilişkilerin bozulmasına yol açabilir. Kimi madencilik firmaları hanelerin elektriğini kesme tehdidini en aza indirmek için geçtiğimiz ay faaliyetlerini durdurmuştu. Öyle ki Riot Blockchain faaliyetlerini azaltarak 9.5 milyon dolarlık enerji kredisini bünyesine kattı.

Argo Blockchain’in Başka Sorunları da Var

Londra merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, S17 ve T17 rigleri ile bir takım şansızlık ve başarısızlıklar yaşadı. Ayrıca Argo, 17 serisinde bazı madencilerin çalışmadığını ve tamir edilemez olduğunu keşfetti. Bu madencilerin S19J’ler ile değiştirilmesiyle Argo’nun hashrate’i Temmuz’da 2.23 EH/s’yi gördü.

Ay içerisinde 887 Bitcoin (BTC) satarak 2 milyon doları şirket kasasına koyan Argo, bu paranın bir kısmıyla Helios merkezini satın alırken Galaxy Digital’den aldığı krediyi ödemek için kullandı. Argo’nun Londra Borsası’nda listelenen hisseleri bu yıl Bitcoin’in fiyatına endeksli yüzde 55 düşüş yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner