Yükleniyor...

Binance CEO’su Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıyla Görüştü

Binance CEO'su Changpeng Zhao, kripto paraları yasal hale getirmeye hazırlanan Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıyla görüştü.

Binance CEOsu Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaskaniyla Gorustu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto paraları yasal hale getirmeye hazırlanan Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıyla görüştü.

Son günlerde çoğu ülkenin gündeminde olan kripto para ve olası regülasyonlar birçok paydaşı içeriyor. Bu paydaşlardan en kayda değer olabilecek Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao bu konuda Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Faustin-Archange Touadéra ile görüşme gerçekleştirdiğini Twitter üzerinden duyurdu.

CZ attığı tweette:

CZ’nin Faustin-Archange Touadéra ile yaptığı görüşmede eğitim ve kripto regülasyonları konuları masaya yatırıldı. CZ’ye Afrika Cumhuriyeti’nin kriptoyu benimsemesine hazır olup olmadığı soruldu. CZ, bölgenin hazır olduğunu ve bu bağlamda Jokkolabs ile iş birliği çalışmalarına başladıklarını aktardı.

Görüşme sonrası yapılabilecek işbirliği kapsamında Binance, Frankofon Afrika genelinde blockchain farkındalığı ve eğitimi vermeyi amaçlıyor.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı, Binance CEO’su ile Görüştü

Kripto para düzenlemeleri birçok ülkenin düzenleyicilerinin ana odak noktasında yer alıyor. Türkiye’de de bu konu üzerine önemli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Düzenleyiciler uzmanlar ile görüşmelerini sürdürürken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ile görüştü.

Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Nebati, Blockchain ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptıklarını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner