Yükleniyor...

Argo Blockchain, Zorlu Madencilik Şartlarında Bilançosunu Güçlendiriyor

Argo Blockchain, tek bir yatırımcıya 87 milyon hisse satmayı kabul ettikten sonra 27 milyon dolar topladı.

Argo Blockchain Zorlu Madencilik Sartlarinda Bilancosunu Guclendiriyor

Argo Blockchain, tek bir yatırımcıya 87 milyon hisse satmayı kabul ettikten sonra 27 milyon dolar topladı.

Avrupada’daki enerji kısıtlamaları ve ABD’deki düşük doğalgaz depolama seviyeleri gibi nedenler kripto madencilik işlemlerini zorlaştırıyor. Bu nedenlerden dolayı kısa bir süre önce Compute North iflas başvurusunda bulunmuştu. Nakit sıkıntısı yaşayan Argo Blockchain de şirket bilançosunu güçlendirmek amacıyla yeni adım atıyor.

Argo Blockchain, 27 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Londra merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Argo Blockchain’in CEO’su Peter Wall, şirketin devam eden kripto ayı piyasası ışığında likidite pozisyonunu iyileştirmek için attığı adımları açıkladı.

Argo Blockchain, açıklanmayan bir tarafla Teksas’taki Helios tesisinde madencilik makinelerini barındırmak ve işletmek için bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında şirket, 10.000’den fazla madencilik makinesine güç sağlamak için yeterli olan 32 megawatt’a kadar güç kapasitesi sağlayacak.

Argo Blockchain Yuksek Maliyetlerle Bogusuyor

Tüm bunlara ek olarak şirket, sermayeyi korumak için ayrıca 7 milyon dolara 3.400 madencilik makinesi satmayı ve stratejik bir yatırımcı aracılığıyla 24 milyon sterlin toplamayı planladığını duyurdu.

Peter Wall, bilanço artırma planlarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tüm işlemlerin kapandığını varsayarsak, önümüzdeki 12 ayı geçirmemizi sağlayacak likiditeye ve bilançoya sahip olduğumuzdan eminiz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner