Yükleniyor...

Bitcoin Teknik Analizi – 7 Ekim 2022

Bitcoin uzunca diyebileceğimiz bir süre boyunca 19-20 bin dolar bandı arasında yatay seyrine devam ediyor.

Bahreyn Bitcoin Odeme Yontemi icin Ortakliklar Kurdu

Bitcoin uzunca diyebileceğimiz bir süre boyunca 19-20 bin dolar bandı arasında yatay seyrine devam ediyor. Bitcoin kaç dolar? Bitcoin’deki fiyat seviyeleri neler? Bitcoin’de bizi bekleyen seviyeler ve durumlar ne? Teknik analizimizde cevabını birlikte bulalım.

Bitcoin’de ayı piyasasının getirdiklerinden kaynaklı bir yükseliş hareketi göremiyoruz. Peki Bitcoin’deki gidişat ne? Bitcoin’deki fiyat seviyeleri neler? Gelin bu analizde beraber soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.

Bitcoin Kaç Dolar? Bitcoin Teknik Analizi

Son 24 saatte CoinGecko verilerine göre Bitcoin (BTC) yüzde 0,8 düşüş kaydetti. Buna karşın son bir haftada ise Bitcoin yüzde 2,1 yükseldi. Şimdi beraber Bitcoin grafiğini inceleyelim.

btc grafik
Bitcoin’in günlük grafiği Kaynak: TradingView

BTC fiyat hareketi, uzun süredir devam eden direnç trend çizgisini aşmak için mücadele ediyor. Şu anda, Bitcoin fiyat hareketi, kırılan konsolidasyon aralığını yeniden test etmek için 50 günlük EMA’dan düşüş eğilimi gösteriyor.

Düşüş mumları sırasında gün içi işlem hacmindeki düşüş eğilimi, direnç trend çizgisinin üzerinde kırılabilecek bir yükseliş eğilimi olasılığını destekler halde. Bu nedenle, bir ayı döngüsü umut eden yatırımcıları, fiyatlar 19.600 dolarlık kırık direnç seviyesinin altına düşene kadar beklemek zorunda.

Bir yükseliş senaryosunda, fiyatlar 19.600 dolarlık kırık direnç seviyesinden tersine dönerse, yan ticaret yatırımcıları kısa süre içinde bir çıkış fırsatı bulabilirler.

RSI, daha fazla düşüşten kaçınmak için bir yükseliş girişimini yansıtarak, orta çizginin üzerinde devam ediyor.

Bu nedenle, teknik göstergeler, Bitcoin fiyatlarının geri çekilmesinde ve yükseliş hakimiyetinin artmasında bir zayıflığı vurgulamaktadır. Sonuç olarak, BTC teknik analizi kısa süre içinde bir yükseliş eğilimi gösteriyor.

Direnç seviyeleri olarak 20.000 dolar ve 22.450 dolar destek seviyeleri ise 19.600 dolar ve 18.850 dolar bölgelerini söyleyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner