Yükleniyor...

Cardano Ağına Vasil Sonrası 100 Akıllı Sözleşme Eklendi

Cardano (ADA) ağına Vasil hard fork yükseltmesinden bu yana 100 akıllı sözleşme eklendi.

Cardano Agina 2 Haftada 100 Akilli Sozlesme Eklendi

Cardano (ADA) ağına Vasil hard fork yükseltmesinden bu yana 100 akıllı sözleşme eklendi.

Cardano, uzun bir süredir beklenen Vasil hard fork yükseltmesini 23 Eylül’de tamamlamıştı. Özellikle, ağ ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi vaat eden Vasil güncellemesi, Plutus Scripts (Cardano tabanlı akıllı sözleşme platformu) büyümeye devam etti.

Cardano Ağındaki Akıllı Sözleşme Sayısı Artıyor

Ağustos ayının başında 3 bin akıllı sözleşmeye ulaşarak kilometre taşlarını geride bırakan Cardano, Vasil sonrasında da hiçbir yavaşlama belirtisi göstermedi.

Cardano, Vasil yükseltmesinden bu yana iki hafta içinde eklenen 100 yeni Plutus Scripts ile büyüme gösterdi. Vasil yükseltmesinin gerçekleştiği tarihte 3 bin 292 olan akıllı sözleşme sayısı, 6 Ekim’de 3 bin 392’ye yükseldi.

Cardano Blockchain Insights istatistikleri kullanılarak elde edilen veriler, 14 gün içinde yeni 100 akıllı sözleşme eklendiğini destekliyor.

Cardano ada

Haberin yazıldığı an itibariyle CoinGecko verilerine göre, Cardano son 24 saatte yüzde 0,8 ve önceki haftaya göre yüzde 2,1 düştü. Şu an 0,428 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri ise 14,5 milyar dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner