Yükleniyor...

Arjantin, IMF ile Kripto Varlık Hükmü İçeren Anlaşmayı Onayladı

Arjantin Senatosu, IMF ile kripto varlıkların kullanımını caydırıcı bir hüküm de içeren 45 milyar dolarlık borç anlaşmasını onayladı.

arjantin imf ile kripto varlik hukmu iceren anlasmayi onayladi

Arjantin Senatosu, IMF ile kripto varlıkların kullanımını caydırıcı bir hüküm de içeren 45 milyar dolarlık borç anlaşmasını onayladı.

Daha önce aktardığımız üzere ülke, IMF ile 46 milyar dolarlık bir borç anlaşması gerçekleştirmeye çalışıyordu. Sonuç olarak Senato, anlaşmayı oyladı ve onay verdi. Söz konusu 45 milyar dolarlık borcun, 2018’deki 57 milyar dolarlık borcun yapılandırılmasında kullanılması planlanıyor.

Ülkenin kaleme aldığı niyet mektubunda, “finansal istikrarı daha fazla korumak için kara para aklamayı, kayıt dışılığı ve aracısızlığı önlemek amacıyla kripto varlıkların kullanımını caydırmak için önemli adımlar atıyoruz” ifadeleri yer aldı. Ayrıca “ödeme sistemlerinin ve nakit yönetiminin verimliliğini ve maliyetlerini iyileştirmek için” ödeme dijitalleştirme sürecini sürdürmenin de planlandığı kaydedildi.

Arjantin, kripto varlık benimsenmesinin en yüksek olduğu ülkelerden biridir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner