Yükleniyor...

Arjantin, Kripto Yatırımcılarına Yöneldi

Arjantin Ekonomi Bakanlığı, ülkedeki kripto para yatırımcılarının varlıklarını beyan etmesi için vergi indirimi üzerine bir yasa tasarısı hazırladı.

Arjantin Kripto Yatirimcilarina Yoneldi

Arjantin Ekonomi Bakanlığı, ülkedeki kripto para yatırımcılarının varlıklarını beyan etmesi için vergi indirimi üzerine bir yasa tasarısı hazırladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dönemlerde ülkeler, kripto paralara yönelik hamlelerinde ciddi ilerlemeler kaydediyor. Özellikle kripto paraların düzenlenmesi, ülkelerin gündeminde yoğun bir yer edindi. Birçok ülke, blockchain teknolojisini ilerletmeyi ve kripto paraların denetim altında olmasını planlıyor. Bu kapsamda Arjantin Ekonomi Bakanlığı, ülkede bulunan kripto yatırımcılarının varlıklarını beyan etmesini teşvik etmeyi planlıyor.

Arjantin, Vergi İndirimini Kapsayan Kripto Yasa Tasarısını Hazırladı

Arjantin Ekonomi Bakanlığı, kara para aklamayla mücadeleyi kapsayan yasa tasarısı Arjantin Tasarruflarının Dışsallaştırılması için hazırlıklarını tamamladı.

Bakanlık, bu tasarıyla birlikte kripto para sahiplerinin hükümete varlıklarını beyan etmesini sağlayacak. Bu yeminli beyan, ülkedeki kripto yatırım şeklini ortaya çıkaracak. Ayrıca tasarı, bu beyanları ülkedeki yatırımcıların yararına sağlamayı amaçlıyor. Bakanlık, tasarının gündemine vergi teşfiklerini ekledi.

Yasa yürürlüğe girerse, kripto varlıklarını 90 gün içerisinde beyan edenler yüzde 2.5‘lik bir vergi ödeyecekler. Bu vergi oranları, her 90 günde bir artış gösterecek. Maksimum oran ise yüzde 15 olarak belirlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x