Yükleniyor...

BlockFi Alacaklıları, Kişisel Bilgileri Gizli Tutmaya Çalışıyor

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi'ın alacaklıları, kişisel bilgilerinin gizli kalmasını talep etti.

BlockFi Alacaklilari Kisisel Bilgileri Gizli Tutmaya Calisiyor

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi’ın alacaklıları, kişisel bilgilerinin gizli kalmasını talep etti.

Kripto kredi şirketi BlockFi, FTX krizinin ardından iflas başvurusuna gitti. Şirket, geçtiğimiz yıl sonlarında para çekme işlemlerini durdurdu ve FTX hakkındaki belirsizlik göz önüne alındığında her zamanki gibi iş yapmanın kolay olmayacağı belirtildi. BlockFi’ın defterlerinde 100 binden fazla alacaklının olduğu ve en büyük üçüne 1 milyar dolardan fazla borcu olduğu tahmin ediliyor. Borçlular ise kişisel bilgilerinin açıklanmamasını istiyor.

BlockFi Alacaklıları, Kişisel Bilgilerinin Açıklanmasını İstemiyor

Kimlik hırsızlığından veya bilgisayar korsanlarının hedefi olmaktan korkan BlockFi iflas sürecindeki alacaklılar, kişisel bilgilerinin gizli kalmasını istedi.

Ancak ABD Adalet Bakanlığı yetkilisi Andrew Vara, “ifşanın iflas hukukunun temel bir öncülü” olduğunu ve gerekli olduğunu savundu. Konu 17 Ocak’ta yapılması planlanan bir duruşmada ele alınacak.

BlockFi Kilitli Varliklar icin Harekete Gecti

BlockFi alacaklılarının savaşı, yüz binlerce Celsius kullanıcısının iflas eden kripto borç verenin iflas işlemlerinin bir parçası olarak ayrıntılarını yayınlamasının ardından geldi.

New Jersey Bölgesi‘ndeki ABD İflas Mahkemesi’ne 19 Aralık’ta sunulan bir önergede; şirket, 10 Kasım’daki durdurma işlemlerinden sonra cüzdan hesaplarından müşteri para çekme işlemlerini başlatmak için mahkemeden yetki istedi. Dosyada ayrıca, işlemleri düzgün bir şekilde ilerletmek için kullanıcı arayüzünü güncelleme izni talep edilmesi yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner