Yükleniyor...

BitMEX ile Özel Röportaj: Regülasyonlar ve Türkiye

Kripto para borsası BitMEX, kripto yatırımcılarının merak ettiği konulara yönelik sorularımızı yanıtladı.

BitMEX ile Ozel Roportaj Regulasyonlar ve Turkiye

Kripto para borsası BitMEX, kripto yatırımcılarının merak ettiği konulara yönelik sorularımızı yanıtladı.

Kripto para piyasasının çalkantılı döneminde, kripto para borsalarının akıbeti de merak edilen konular arasında yer aldı. Özellikle son dönemde yaşanan FTX olayları, güvenilir kripto para borsalarının daha bir ön plana çıkmasını sağladı. Hangi borsada varlık tutacağını merak eden kripto yatırımcıları, kapsamlı bir araştırma içerisine girdi. Coinkolik olarak, BitMEX ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. İşte kripto yatırımcılarının merak ettiği sorular ve cevapları.

BitMEX: Blockchain Teknolojisine Odaklanmak Gerekiyor

Benimsenen kripto paralar ile geleneksel finans yavaş yavaş entegre olmaya başladı. Coinkolik olarak, BitMEX‘in kripto piyasası ve geleneksel finans alanlarında kendisini nasıl konumlandırdığını sorduk.

Popüler kripto para borsası, geleneksel finansın ve kripto paraların ayrıştığı ve birleştiği birçok nokta olduğunun altını çizdi. Bu noktaya değinen BitMEX, kripto paraların blockchain teknolojisi sayesinde getirdiklerine bakmak gerektiğini belirtti. Borsa, blockchain ile hayatımıza giren hız ve tasarruf başlıklarını işaret etti. Ayrıca borsa, bu teknoloji sayesinde kripto paraların gelecekte de yer alacağına inanıyor.

BitMEX, sektöre yeni katılan geleneksel şirketleri olumlu karşıladıklarını belirtti. 8 senedir hizmet veren borsa, benimsenme sürecinde blockchain teknolojisine odaklanılması gerektiğinin altını çizdi.

BitMEX: Regülasyon Sürecinin Yavaş İlerlemesi Normal

Kripto para piyasasında yaşanan sorunlu dönemler, regülasyon ve denetim ihtiyacını giderek artırdı. Coinkolik olarak, BitMEX‘in regülasyonlar ve Türkiye konusundaki görüşlerini aldık.

Popüler kripto para borsası, kripto para sektöründeki regülasyonlar ile ilgili tüm dünyanın kabul edeceği bir düzenlemeyi beklememek gerektiğini söyledi. Regülasyonlara değinen BitMEX, her ülkenin bakış açısının farklı olması nedeniyle sürecin daha yavaş ilerleyeceğini ön görüyor. BitMEX, zamanla kripto paraların daha da gelişeceğini ve ülkelerin bu sektöre yönelik hamlelerinin netleşeceğini belirtti.

Türkiye konusuna değinen borsa, kripto ekosisteminde ülkenin önemli bir konuma sahip olduğunun altını çizdi. BitMEX, gelecek planlarının Türkiye‘yi de kapsadığını aktardı. Türkiye‘ye yönelik güncel çalışmalarına değinen borsa, blog sayfalarında yaptıkları bilgilendirici içeriklerden bahsetti. BitMEX, bu çalışmalara da değinerek Türkiye‘deki kripto yatırımcılarının bilgilenmesini ve gelişimini amaçladıklarını ileri sürdü.

BitMEX: Kapsamlı Bir Sigorta Fonumuz Bulunuyor

Kripto para piyasasında düşüş yönlü trend anlamına gelen ayı piyasası, yatırımcıların en sevmediği dönem olarak tabir ediliyor. Bu dönem, birçok kripto kuruluşunu zora sokuyor. Coinkolik olarak, BitMEX‘in ayı piyasasına yönelik hamlelerini ve kötü senaryo önlemlerini sorduk.

Popüler kripto para borsası, kripto para piyasasında volatilite olmasını normal karşıladı. BitMEX, ayı piyasası ve volatil hareketlilik olan dönemde kullanıcılarını korumayı amaçladığının altını çizdi. Borsa, bu kapsamda bir sigorta fonu oluşturduğunu açıkladı. Bu fon ile BitMEX, kullanıcılarının zararlarını minimize etmeyi amaçladığını belirtti.

BitMEX: Türk Lirası Pariteleri için Planlamamız Bulunmuyor

Türkiye’deki kripto para yatırımcıları, Türk Lirası ile işlem yapmayı da tercih edebiliyor. Coinkolik olarak, BitMEX‘in kripto para paritelerinde Türk Lirası işlem çiftine yönelik planlamasını sorduk.

Popüler kripto para borsası, şu an için böyle bir planlamalarının olmadığına yönelik cevap verdi.

BitMEX: NFT Pazar Yeri Planımız Bulunmuyor

Birçok büyük kripto para borsası, NFT pazar yeri açarak kullanıcılarının yoğun ilgisini üzerine çekti. Ancak bu durum, borsadaki paranın farklı alanlara da dağılmasına yol açtı. Coinkolik olarak, BitMEX‘in NFT pazar yeri planlarının olup olmadığını sorduk.

Popüler kripto para borsası, NFT pazar yeri açmak gibi bir planlarının olmadığını dile getirdi. BitMEX, en iyi yaptığı iş olarak tanımladığı temel faaliyetlerine odaklanmak istediğini belirtti. Borsa, son gelişmelere değinerek fazla dala atlamanın yatırımcıları zarara uğrattığını savundu.

BitMEX: BMEX Borsanın Finanse Edilmesi için Kullanılmıyor

Birçok kripto para borsası, ekosistemine ait kripto para birimiyle yatırımcıların dikkati çekti. Ancak FTX, iflasının ardından FTT token’ın da çöküşüne yol açtı. Coinkolik olarak, BitMEX‘in kendine ait token’ı ile ilgili detayları sorduk.

Popüler kripto para borsası, kendi token’ları olan BMEX’in piyasaya girişini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. BitMEX, BMEX ile kullanıcılarına saf sadakat ve ödül sistemini sunduklarının altını çizdi.

Ayrıca BitMEX, BMEX‘in pozisyonlar veya teminat kredileri için herhangi bir marj işlevi görmediğine dikkat çekti. Borsa, kendilerine ait token’ın herhangi bir operasyonel gideri finanse etmek için kullanılmadığını belirtti.

Borsa, bu token’a sahip olan kullanıcıların komisyon indirimleri, ücretsiz para çekimi ve VIP müşteri hizmetleri gibi ayrıcalıklardan yararlanabileceğini açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x