Yükleniyor...

Coinbase, Japonya Birimini Gözden Çıkardı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Japonya'daki operasyonlarının büyük bölümünü kapatıyor.

Coinbase Japonya Birimini Gozden Cikardi 1

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Japonya’daki operasyonlarının büyük bölümünü kapatıyor.

Kripto para endüstrisi, 2021 yılında ulaştığı zirvesinden 2 trilyon dolar uzakta. Ayrıca Terra ve FTX krizleri gibi bir kaç patlama ile endüstri sallandı. Bu da kripto şirketlerinin yeniden yapılanmasına ve işten çıkarmalar başlatmasına neden oldu. Coinbase, kısa bir süre önce yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Kapatılan ilk birimlerden birisi ise Japonya oluyor.

Coinbase’in Japonya Faaliyetleri Azaltılıyor

Coinbase Global, kripto kışında uluslararası yatırımı ayarlama hamlesinin bir parçası olarak Japonya’daki operasyonlarının büyük bölümünü durduruyor.

Bu değişim, firmanın San Francisco merkezli firmadaki en son işten çıkarmalar olan küresel iş gücünün yüzde 20’sini azaltmasıyla gerçekleşiyor. Coinbase, ülke bazı kripto kurallarını gevşetirken bile Japonya’da küçülüyor. Bu da en büyük dijital varlık borsası olan rakip Binance’i ülkeye geri dönmek için bir lisans aramaya teşvik etti.

İş Geliştirme ve Uluslararası Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, Çarşamba günü verdiği bir röportajda, şunlara yer verdi:

“Japonya’daki operasyonlarımızın çoğunu sonlandırmaya karar verdik, bu da Japonya’daki kuruluşumuzdaki rollerin çoğunun ortadan kaldırılmasına yol açtı”

Müşteri varlıklarının güvenliğini sağlamak için az sayıda çalışanın kaldığını belirten Murugesan, Japonya biriminin satılıp satılmayacağı sorulduğunda, Coinbase’in potansiyel birleşme ve satın alma faaliyetleri hakkında yorum yapmayacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner