Yükleniyor...

Arjantin’in En Büyük Futbol Takımı Boca Juniors, Kulüp NFT’si Başlatmayı Düşünüyor

Arjantin'in en önemli kulüplerinden birisi olan Boca Juniors, yeni teknolojilerle ilgilenerek artık futbol sahasının ötesine geçmek istiyor.

fan token

Arjantin’in en önemli kulüplerinden birisi olan Boca Juniors, yeni teknolojilerle ilgilenerek artık futbol sahasının ötesine geçmek istiyor.

Anonim kaynaklar tarafınsan sağlanan bilgilere göre Boca Juniors, NFT ateşinden yararlanmanın yollarını araştırıyor. Yine iddialara göre Socios bunun için kulübe yardım etmek istiyor. Boca Juniors, NFT konusunda çalışmak için Socios dışında birkaç şirketle daha görüşüyor.

Taraftar Token’lara Olan İlgi Artıyor

Bilindiği üzere futbol kulüpleri artık kripto sektörüne girmek için birbiriyle yarışıyor. Bu nedenle de taraftar token’lar revaçta. Bu token türü, sahiplerinin kulüplerle ilgili bazı karar verme mekanizmalarında yer alma, oyuncularla etkileşime girme ve diğer bazı avantajlar gibi belirli avantajlardan, kurumsal haklara sahip olmalarına gerek kalmadan yararlanmasına olanak tanır.

Anonim kaynaklar tarafından Bloomberg’e sağlanan bilgilere göre Socios, Boca Juniors için yaklaşık 10 milyon dolar gelir elde edebilecek bir taraftar tokeni çıkarmayı teklif ediyor. Diğer bir şirket olan Decentral Games, bir token oluşturmayı ve taraftarların ve oyuncuların etkileşim kurma fırsatına sahip olduğu sanal bir stadyum geliştirmeyi teklif etti.

Kaynaklar bu iki büyük şirkete ek olarak taraftar tokenları vermekle ilgilenen, kulübün resmi sponsoru olmak isteyen ve takımın resmi forması üzerindeki reklamlar için ödeme yapmak isteyen şirketlerden de bahsetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner