Yükleniyor...

Arpa Chain Nedir? Arpa Coin Nasıl Alınır?

Arpa Chain, gizliliği korumayı esas alan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür.

arpa chain nedir ne ise yarar

Arpa Chain, gizliliği korumayı esas alan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Hesaplama ağı olarak çalışmak için oluşturulmuş Arpa Chain nedir, ne işe yarar? Detaylı inceleyeceğiz..

Arpa Chain Nedir?

Gizliliği koruyan ARPA Chain, hesaplama ağı olarak çalışmak üzere oluşturulmuş bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. 2018 yılıında kurulan Arpa Chain, veri gizliliği ve güvenliği için yüksek standartları korumaktadır. Bunun yanı sıra blockchain ağlarının işlem hacminde bir artış sunabilmektedir. Veri kullanımını, mülkiyetten ayırmayı ve veri kiralamanın sağlanmasını hedeflemektedir. Arpa Chain, önde gelen blockchain ağlarından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca gizliliği daha iyi korumak için tasarlanmış bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Arpa Chain, çeşitli kullanım durumlarına uygulanacak şekilde tasarlanmıştır. Bir veri hesaplama ve depolama ağı olarak hizmet verebilmekte, finansal teknoloji ve sigorta, yapay zeka, sağlık hizmetleri, dijital reklamcılık ve perakende sektörlerindeki uygulamaları destekleyebilmektedir. Arpa aynı zamanda, veri pazaryerleri, anahtar yönetimi, havuz ticareti ve kişisel veri cüzdanları için de kullanılabilmektedir.

Bunlara ek olarak Arpa Chain, dolandırıcılığı önleme mekanizmaları için de kullanılabilmektedir. Ayrıca Arpa Chain, geliştricilerin düşük ücretler ile merkezi olmayan uygulamalar (dApp) oluşturmasına olanak tanıyan Randcast’ı geliştirmektedir. Bilgi işlem güvenliği, saldırı olasılığını azalttığı için kritik öneme sahiptir. Randcast, RNG teknolojisi aracılığıyla blokzincirdeki sınırlı doğrulanabilir rastgele işlev (VRF) pazarına hitap etmeye yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Arpa chain nedir nasil calisir

Arpa Chain Nasıl Çalışır?

Ethereum gibi Layer-1 ağları daha iyi bir web için zemin hazırlamaya çalışırken, belirli kullanım durumları için internet eksikliklerini doğrudan ele alan yeni nesil platformlar ve ürünler ortaya çıkıyor. Arpa Chain, önde gelen blockchain ağlarından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olurken gizliliği daha iyi korumak için tasarlanmış bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Çoğu blok zinciri ağı, ağ işlemlerini uyum içinde hareket eden bir node ağı aracılığıyla çalışmaktadır.

Güvenli ve kapsamlı olsa da, bu model işlem işleme sürelerini azaltabilmekte ve protokol ölçeklenebilirliğini sınırlayabimektedir. Katman-2 hesaplama, bu sorunu daha etkili hesaplama için işlemleri ayrı bir zincire taşıyan çeşitli yöntemlerle ele almaktadır. Arpa Chain’in Katman-2 ölçekleme platformu, gizliliği ve bilgi işlem doğruluğunu korumak için Güvenli Çok Taraflı Hesaplama (SMPC) ve gizli paylaşım teknolojisini kullanmaktadır. SMPC ile, birden çok taraf arasında yüksek güvenlikli, kriptografik olarak doğrulanabilir bir şekilde veri paylaşımı için gizliliği korumaktadır. Arpa Katman-2 çözümünün işlemleri korumasına ve doğrulamasına olanak tanırken, hemen hemen her blockchain ağı için işlem işleme sürelerini de artırmaktadır.

Arpa Coin Nedir?

ARPA coin, Arpa Chain’in yerel kripto para birimidir. Ethereum ağında çalışan bir ERC-20 token olarak hizmet vermektedir. Çeşitli kullanım durumları bulunmaktadır. Arpa coin, hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik teminatı, topluluk yönetimi ya da hesaplama gücü özelliği ile kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli borsalarda takas edilebilme özelliğine sahiptir.

ARPA Nereden ve Nasıl Alınır?

Arpa Chain’in kripto para birimi ARPA, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, Kraken, Uniswap (V2), Bithumb, PancakeSwap (V2), Gate.i.o, Huobi, Binance TR gibi platformlar verilebilir. ARPA coin satın almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden üyelik ve hesap oluşturarak ARPA coin satın alabilir. Satın alınan Arpa coin’ler işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x