Yükleniyor...

Barry Silbert Kimdir?

Barry Silbert, Amerikalı girişimci ve yatırımcıdır.

Barry Silbert

Barry Silbert, Amerikalı girişimci ve yatırımcıdır. 1978 yılında Amerika’da doğmuştur. Kripto para sektöründe dikkat çeken isimlerden biridir. Silbert’ın servetinin 3.2 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.

Barry Silbert, 1994 ve 1998 yılları arasında Emory Üniversitesi Goizueta İşletme Okuluna gidip buradan onur derecesiyle mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra farklı ticari kuruluşlarda çalışarak meslek hayatına başlamıştır. Barry Silbert, Houlihan Lokey’de bankacı olarak çalışmıştır.

Barry Silbert, 2008 yılında likit olmayan varlıklar piyasası şirketi olan SecondMarket’in CEO’luk görevini üstlenmiştir. Daha sonra, SecondMarket ile beraber ABD’deki türünün ilk yatırım şirketi olan Bitcoin ve diğer yatırımlar için Bitcoin Investment Trust’u kurmuştur. Dijital para birimlerine ve kripto para piyasasına odaklanmak için 2013 yılında SecondMarket’in CEO’luk görevinden istifa eden Barry Silbert, 2015 yılında ise SecondMarket’i halka açıklanmayan bir bedel karşılığında Nasdaq’a satmıştır.

Barry Silbert 1

Barry Silbert, kripto para şirketlerinin büyümesine ve yatırım yapmasına yardımcı olan bir şirket olan Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’sudur. Bitcoin ve blok zinciri endüstrisinin ortasında bulunan Digital Currency Group, dünya genelinde şirketler kuran ve bu şirketlere yatırım yapan küresel bir kuruluştur. Barry Silbert, bu şirketi 2015 yılında kurmuştur.

Digital Currency Group (DCG), dijital para piyasasına odaklanan bir risk sermayesi şirketidir. Şirketin merkezi New York’ta bulunmaktadır. DCG, daha iyi bir finansal sistemin gelişimini hızlandırma amacındadır. Barry Silbert’in kurucusu olduğu DCG’nin yaptığı yatırımlar arasında Blockstream, Coinbase, Ledger, Lightning Network, Ripple ve Xapo gibi şirketler yer almaktadır. DCG, güvenlik, ağ altyapısı, borsa, oyun sektörü ve diğer sektörlere odaklananlar da dahil olmak üzere sektördeki çeşitli şirketlere ve projelere yatırım yapmıştır.

Barry Silbert, Ernst & Young ve Crain’s tarafından yılın girişimcisi seçilmiştir. Bunun yanında Fortune’un prestijli ’40 yaş altı 40′ listesine seçilerek çok sayıda ödül almıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner