Yükleniyor...

Arthur Hayes, BTC ve SOL için sinyal verdi!

BitMEX'in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin'in (BTC) bir düzeltme daha yaşayacağını ve sonrasında yükselişe geçeceğini belirtti.

arthur hayes btc sol

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin’in (BTC) bir düzeltme daha yaşayacağını ve sonrasında yükselişe geçeceğini belirtti.

Kripto para piyasası son günlerde düşüş yönlü bir fiyat hareketliliği sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 11 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’lerin işleme başlamasıyla birlikte düşüş yaşadı. BTC, 38 bin dolara kadar geriledikten sonra 42 bin seviyesine yükseldi. Birçok kripto yorumcusu, BTC’nin henüz düzeltmeyi tamamlamadığına dikkat çekti.

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda BTC’nin bir düzeltme daha yaşayabileceğine değindi. ABD’deki bankacılığın kriz aşamasında olduğunu belirten Hayes, BTC’nin tıpkı 2023’ün Mart ayında yaptığı gibi fiyat hareketliliği sergileyeceğini aktardı. Ayrıca Hayes, Solana’ya (SOL) da göz kırptı.

arthur hayes

Arthur Hayes’ten çarpıcı açıklamalar

BitMEX’in kurucusu ve kripto yatırımcısı Arthur Hayes, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kripto yatırımcılarının dikkatini çekti.

Hayes, ABD’deki ekonomik süreçleri gündemine aldı. Fed’in faiz hamlesinin ve ABD’deki bankaların durumunu değerlendiren Hayes, geçtiğimiz yıla benzer bir bankacılık krizinin gerçekleşebileceğini belirtti. Hayes, bankacılık krizi ile birlikte Bitcoin’de (BTC) ufak çaplı düşüş bekliyor.

Hayes’e göre, ABD’deki 10 yıllık ve 2 yıllık getiriler düşmeye başladı. Diğer taraftan Hayes, bankaların henüz düzelmediğini ve yakın zamanda para basmaya başlayacağını işaret etti. Tüm bu süreçlerin BTC fiyatını kısa vadede düşüreceğini aktaran Hayes, sonrasında büyük bir yükseliş öngördü.

Hayes, BTC’nin biraz düşmesini beklemedikten sonra hamle yapacağını belirtti. Kripto yatırımcısı, düzeltme tamamlandıktan sonra Solana’ya (SOL) da yatırım yapacağının sinyalini verdi. Hayes, daha önce elindeki tüm SOL’leri sattığını ve ETH aldığını ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner