Yükleniyor...

AssangeDAO, Wikileaks’in Kurucusu İçin 40 Milyon Dolara Yakın Para Topladı

Yargılanan WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ı özgürlüğüne kavuşturmak için AssangeDAO ismiyle kurulan merkeziyetsiz topluluk, yaklaşık 41 milyon dolar değerinde 13.

Julian Assange Wikileaks

Yargılanan WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ı özgürlüğüne kavuşturmak için AssangeDAO ismiyle kurulan merkeziyetsiz topluluk, yaklaşık 41 milyon dolar değerinde 13.195 Ethereum (ETH) topladı.

Assange, 2019’dan beri Londra’da cezaevinde tutuluyor. İngiltere Yüksek Mahkemesi Wikileaks’in kurucusu ve muhbir Julian Assange’ın ABD’ye iade edilebileceğine karar verdi. O zamandan beri birçok aktivist bunu önlemek ve Assange ile dayanışma içinde olmak için öne çıktılar. Dahası, bir grup kripto para yatırımcısı da onlara destek vermeye başladı.

Finansman platformu JuiceBox’a göre, AssangeDAO’ya 4 Şubat tarihi itibariyle bağışlar gelmeye başladı. Hafta sonu artışa geçen bu bağışlar son 24 saatte ikiye katlandı.

AssangeDAO Twitter hesabına göre kampanya, ConstitutionDAO’yu geçerek, JuiceBox Ethereum tarihindeki en büyük finansman konumunda yer aldı.

AssangeDAO, JUSTICE yönetişim tokeni karşılığında ETH toplamayı hedefleyen “cypherpunk topluluğu” olarak tanımlanıyor. Elde edilen gelirle geçtiğimiz günlerde aktardığımız, dijital sanatçı Pak’ın Julian Assange ile oluşturduğu NFT koleksiyonu “Censored” için kullanılacak.

Koleksiyonun satışından elde edilen gelir, Assange’ın hukuk mücadelesinde ve iadesinde farkındalık yaratmak için kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner