Yükleniyor...

Atari, Ethereum’un (ETH) İkinci Katman Çözümünü Uygulayacak

Atari, kripto para piyasasına biraz uzak kaldı ama NFT’leri ve token ürünlerini çalıştırmak için Polygon’un ikinci katman çözümünü kullanacak.

atari atri token

Atari, kripto para piyasasına biraz uzak kaldı ama NFT’leri ve token ürünlerini çalıştırmak için Polygon’un ikinci katman çözümünü kullanacak.

Ana Başlıklar

-Atari Polygon’la beraber Ethereum’un (ETH) ikinci katman çözümünü uygulayacak.

-Şirket, NFT çıkarmayı ve ATRI sistemini Polygon’un yüksek hız ve düşük ücretlerinden yararlanarak ölçeklendirmek istiyor.

-Geçtiğimiz aylarda Ethereum dünyasına atılan Atari, ERC-20 tokenını oluşturduktan sonra Decentraland’te sanal dünyalarını çalıştırdı.

İkinci katman için yeni misafir var: Atari

Atari İkinci Katmanla İlgileniyor

Video oyun firması, ölçeklendirme hizmeti sunan Polygon ile iş birliği yapıyor.

Atari’nin CEO’su Frederic Chesnais’nin açıklamaları:

“Polygon’la iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Böylece ikinci katman çözümlerini Atari token ve diğer ürünlerimiz için kullanabileceğiz.”

İkinci katmana ilerleyen Atari, kendi token’ları olan ATRI’yi ölçeklenebilir yapmayı hedefliyor. Yapılan hamle, NFT’lere ve diğer token bazlı uygulamalara erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ekip, Polygon ağında kendi NFT’lerini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Polygon köprüsü için Plasma frameworkünü Ethereum’u ölçeklendirmek için kullanıyor. Proof of stake mekanizması kullanan ağ, plasman odlarını tüm ağda çalıştırıyor. Ana ağdan daha ucuz işlem gerçekleştiren Plasma aynı anda blok başına 65.000 işlem gerçekleştiriyor.

Bahis ve oyunlarda popüler olan Polygon, Polymarket, Decentraland ve Aavegotchi ile iş birliği yapıyor.

Polygon kurucu ortağı ve COO’su Sandeep Naiwal, NFT’lerin ikinci katmanda çalışacağını söyledi ve Atari ile iş birliği konusunda açıklamalarda bulundu.

“Atari ile eğlence sektörüne nasıl daha fazla fayda sağlayacağımızı ve Polygon ağında Atari tokenQını ve diğer ürünlerini nasıl daha iyi geliştirip en iyi şekilde piyasaya süreceğimize bakıyoruz.”

Oyun Devi Ethereum’u Kullanacak

Polygon’un en son hamlesi, Atarinin Ethereum’a bir an önce geçmeyi hedeflediğinin işareti.

Crypto Briefing’in haberine göre, Atari Decentraland’le iş birliği yapıyordu. Sanal oyunlarda piyasaya sürülecek Atari klasiklerinde ATRI, oyunlarda kullanılacak token olacaktı.

Geçen Kasım ayında firma ATRI tokenını piyasaya sürmüştü. Ethereum üzerinden ERC-20 standardıyla oluşturulan tokenın piyasa değeri Coinmarketcap’e göre 60 milyon dolar civarında.

1972 yılında kurulan Atari, oyun konsolları üzerine çalışan ilk firmalardan. Şu an Ethereum’un ikinci katman çözümlerine ilerleyen firma, kripto paraların potansiyeline oynayan ilk firmalardan biri olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner