Yükleniyor...

Atari’nin Kurucusu NFT Yayınlayacağını Duyurdu

Video oyunu şirketi Atari’nin ve Chuck E.

nolan bushnell nft

Video oyunu şirketi Atari’nin ve Chuck E. Cheese’in kurucusu Nolan Bushnell yakında yeni bir NFT yayınlamaya hazırlanıyor. Nolan Bushnell’in NFT’leri, Makersplace lansmanında 12 Ekim saat 15:30’da (PST) yapılması planlanıyor.

1970’lerde elektronik oyunların babasını dünyaya kazandıran Bushnell, 20’den fazla şirket kurdu. Şimdilerde ise NFT ile ilgileniyor.

Beş yıla yakın bir süredir kripto varlıklar ile ilgilendiğini, ancak kriptoda gerçekten ağır bir yatırımcı haline gelmediğini açıklayan Bushnell, kripto varlıklarla ilgili tüm teknik incelemeleri gözden geçirdiğini belirterek bundan çok etkilendiğini söyledi.

Bushnell kendi NFT’sini yayınlamayı düşündüğünde NFT’lerin gerçekten havalı olmasını, aynı zamanda kendi markası gibi hissetmek istediğini ve bunun “yenilikçi olmakla ilgili” olduğunu kaydetti.

Iron Man 2 ve Mission Impossible-Ghost Protocol gibi filmlerde görsel efektler yapan Zai Ortiz ile temasa geçtiği bildirildi. Böylelikle Bushnell’in kendi biyografisinin bir uzantısı olacak bir NFT tasarlamaya başladılar.

“Genesis” ismiyle yayınlanacak koleksiyon, 12 Ekim 2021’den itibaren resmi NFT pazarı MakersPlace’de satışa hazır olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner