Yükleniyor...

Atomic Wallet Saldırganları Fonları Gizlemek İçin THORChain’i Kullandı

Blok zincir araştırmacısı MistTrack’e göre, Atomic Wallet’tan 35 milyon dolarlık fon çalan bilgisayar korsanları, fonları gizlemek için THORChain’i kullandı.

atomic wallet

Blok zincir araştırmacısı MistTrack’e göre, Atomic Wallet’tan 35 milyon dolarlık fon çalan bilgisayar korsanları, fonları gizlemek için THORChain’i kullandı. 

MistTrack, hack ile bağlantılı 503,08 ETH’nin BTC ile takas edilmeden önce son iki gün içinde THORChain’e aktarıldığını belirtti. MistTrack, çalınan ETH’lerin bir kısmının da Swft blok zinciri kullanılarak birden fazla Bitcoin adresine köprülendiğini söyledi. 

Saldırının Ardında Lazarus’un Olduğu Düşünülüyor

Kuzey Koreli hack grubu Lazarus olduğuna inanılan bilgisayar korsanları, çalınan fonları karıştırmak için zincirler arası köprüleri ve likidite protokollerini kullanıyor. 

Geçtiğimiz hafta, bilgisayar korsanları çalınan fonların bir kısmını, Nisan ayında ABD Hazinesi Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından yaptırım uygulanan kripto borsası Garantex’e taşıdı. Blok zincir güvenlik firması Elliptic, saldırının arkasında Kuzey Koreli hack grubu Lazarus’un olduğuna inandığını söyledi. Atomic Wallet, Haziran ayının başında maruz kaldığı saldırıda kullanıcıların kripto portföylerinin tamamen kaybolduğunu bildirmişti. Ekip, saldırının ardından yaptığı açıklamada, kullanıcıların cüzdanlarının ele geçirildiği raporlarını aldıklarını ve durumu araştırmak için çalıştıklarını belirtmişti. 

CoinMarketCap’e göre THORChain’in yerel kripto varlığı, hack ile ilgili işlemlerin ardından sabit kaldı ve son 24 saat içinde hafif bir yükselişle 84 cent’ten işlem gördü. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner