Yükleniyor...

AT&T’den Yeni Proje: Yerli Otomobil Togg da Kullanıyor

ABD iletişim operatörü AT&T, blockchain teknolojisiyle, yerli otomobil Togg modellerinde de kullanılan akıllı araç cüzdanlarını geliştirmeyi planlıyor.

ATTden Yeni Proje Yerli Otomobil Togg da Kullaniyor

ABD iletişim operatörü AT&T, blockchain teknolojisiyle, yerli otomobil Togg modellerinde de kullanılan akıllı araç cüzdanlarını geliştirmeyi planlıyor.

Blockchain teknolojisi, bilgi alışverişini koruyabilir. Bu da blockchain teknolojisini, araç içi ödeme süreçleri için dikkate almaya değer bir sistem olarak otomotiv üreticilerinin gözünde ön plana çıkarıyor. Araç içi ödeme uygulaması yeni değil, ancak bugüne kadar karşımıza mobil uygulamalarla bağlantılı ve sınırlı bir şekilde karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobil Togg‘da kullanılacak olan Trumore uygulaması tanıtılmıştı. Uygulama ile e-cüzdan ile araç içi ödeme ve mobil ödeme mümkün kılınıyor. Dijital varlık yönetimi altında da çeşitli ödül programları, dijital sanat koleksiyonları ve iş modeline bağlı NFT’ler kullanıcıların hizmetine sunuluyor. AT&T de benzer bir şekilde blockchain teknolojisi kullanarak yeni bir proje geliştirecek.

Yerli Otomobil Togg ve Yeni Araçlar Blockchain’den Güç Alacak

AT&T’nin bir yöneticisi, mevcut bankacılık altyapısının engellerini ortadan kaldırdığını savunarak, blockchain kullanan mobil cüzdanları araç içi faaliyetler için geliştirmeyi hedefliyor.

ATTden Yeni Proje Yerli Otomobil Togg da Kullaniyor

Yeni sistem sayesinde, kullanıcıların gizliliği ve kimliği korunurken cüzdanlara araçlardan ve kişisel cihazlardan erişilebilecek. Aynı zamanda, akıllı araçların coğrafyalar arasında anında işlem yapmasını sağlıyor ve bunlar aracılar olmadan engelsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. AT&T’ye göre bu işlemleri kripto para birimleriyle de yapabilmek mümkün.

Ford, BMW, Opel ve Honda gibi otomotiv üreticileri, hali hazırda blockchain teknolojisinden faydalanan markalar arasında. Akıllı cihaz olarak nitelendirilen yerli otomobil Togg da yollara çıkınca tatlı rekabete ortak olmuş olacak. Blockchain gücüyle şimdiden geliştirilen uygulamaların hayatımıza iyice nüfuz etmesi çok uzak görünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner