Yükleniyor...

AUDIO Coin Nedir? AUDIO Coin Yorum ve Geleceği

Audius, kullanıcıların sanatçıları AUDIO coinleriyle doğrudan desteklemesine olanak tanıyan, blok zinciriyle çalışan bir müzik akışı hizmetidir.

Audius

Audius, kullanıcıların sanatçıları AUDIO coinleriyle doğrudan desteklemesine olanak tanıyan, blok zinciriyle çalışan bir müzik akışı hizmetidir. İşte AUDIO coin geleceği hakkında detaylar

En büyük finansal olmayan kripto uygulamalarından biri olan Audius, açık kaynaklı bir sanatçılar, hayranlar ve geliştiriciler topluluğuna aittir ve onun tarafından yönetilmektedir. Ocak 2021’de 2,9 milyon benzersiz kullanıcıdan atlayarak Temmuz 2021’de 5,3 milyondan fazla benzersiz kullanıcıyı geçti . Kullanıcılar, Audius için şimdiye kadarki en yoğun ay olan Nisan 2021 boyunca 7,5 milyon kez parça dinledi.

Ağustos 2021 itibariyle 1,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile protokolün yönetim belirteci olan AUDIO tarafından desteklenmektedir.

Peki bu projeyi diğer müzik akış platformlarından bu kadar farklı kılan nedir? Audius  (AUDIO) nedir? AUDIO coini farklı kılan nedir ve geleceği hakkında detaylar

AUDIO Coin Nedir?

AUDIO coin, Audius uygulamasının yerel kripto para birimidir. Kripto para, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuş bir tokendir. Token, toplam arzın %90’ını müzisyenlere dağıtmayı amaçlayan uygulama içerisinde, çeşitli kullanım durumlarıyla öne çıkar.

2018’de kurulan Audius, sosyal medya bileşenine sahip merkezi olmayan bir müzik akışı hizmetidir. Sanatçıların şarkılarını uygulamaya yüklemelerine olanak tanır ve hayranları doğrudan sanatçılarla ve özel yeni müziklerle buluşturur.

Teknik düzeyde, sanatçıların yaratıcı çalışmaları için merkezi olmayan bir düğüm operatörleri ağı tarafından güvence altına alınan değişmez ve zaman damgalı kayıtlar üretmelerini sağlayan bir blok zinciri protokolüdür.

Başlangıçta bir Ethereum yan zinciri olan POA Network üzerine inşa edildi ve daha sonra hizmetinin bir kısmını Solana blok zincirine taşıdı. Geliştiriciler, Audius’un üzerine kendi uygulamalarını oluşturarak benzersiz bir ses kataloğuna erişim sağlayabilirler.

Audius, ana ağ hizmetini Ekim 2020’de deadmau5 ve RAC’ın yer aldığı canlı bir konserle başlattı .

Ancak diğer blok zinciri projelerinin çoğundan farklı olarak, o kadar teknik olma probleminden muzdarip değildir ki, kripto ile ilgisi olmayan herkes otomatik olarak dışlanır. Kurucu ortak Roneil Rumburg 2019’da “Kullanıcıları Google, Facebook, SoundCloud, Steam veya her neyse kullanmaktan çok daha zorsa, eşyalarımızı kullanmayacaklar” ifadelerini kullandı.

Audius, 2018’de VC firmaları General Catalyst, Lightspeed ve Pantera Capital’den 5 milyon dolar yatırım sermayesi ve hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsasının girişim kolu olan Binance Labs’tan 1,25 milyon dolar fon aldı .

Audius Nasıl Çalışır?

Audius, bir müzik kooperatifi gibi çalışır ve jeton, ağın çalışmasını sağlayan üç kurucu gruptaki teşvikleri hizalar: düğüm operatörleri, sanatçılar ve hayranlar.

Audius blok zincirine dayandığından, içeriği barındıran (içerik düğümleri) ve bu içeriği indeksleyen (keşif düğümleri) merkezi olmayan bir düğüm ağı üzerinden çalışır.

Ve elbette, bir blok zinciri projesi olarak, bir kripto para birimi ile birlikte geliyor.

 Audius ağı, üç işleve hizmet eden Ethereum tabanlı ERC-20 token Audius (AUDIO) tarafından desteklenmektedir:

  • Ağ güvenliği: Düğüm operatörleri, bir düğümü çalıştırmak için belirteçleri paylaştırır ve karşılığında ağdan ödüller kazanır.
  • Özel özellikler: Sanatçılar, sitede NFT kripto koleksiyonlarını görüntülemek gibi jetonu stake ederek premium özellikler elde eder.
  • Yönetişim: Stake edilen belirteçlerin, kodda ve genel ağda değişiklik yapan tüm tekliflere oy vermesi gerekir.

Ancak Audius’a katılmak için blok zinciri veya kripto bilgisi gerçekten gerekli değil, bu da kripto topluluğunun dışındakiler arasında bile neden popüler olduğunu kısmen açıklıyor.

Platform, belirli başarıları AUDIO tokenleri ile otomatik olarak ödüllendirir: haftalık trend olan ilk 5 parça, trend olan 5 parça, trend olan 5 oynatma listesi, ilk 10 API uygulaması veya doğrulanmış Twitter veya Instagram hesaplarına sahip olanlar tarafından yapılan yüklemeler.

Bazen protokol, yalnızca dinleme sayısını değil, aynı zamanda sanatçının sergilediği sosyal katılım düzeyini de hesaba katan bir formüle dayalı olarak cömert miktarlarda AUDIO jetonlarını havadan dağıtır. Ekim 2020’de hizmet , platformdaki 10.000 sanatçı ve kullanıcı arasında toplam 50 milyon AUDIO jetonu dağıttı.


Protokol, token arzının %90’ını sanatçılarına dağıtma planlarıyla tutarlı, daha düzenli ve tutarlı bir para kazanma politikası geliştirmedi.

AUDIO jetonları Binance, FTX , Gate.io ve merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap dahil olmak üzere bir dizi borsada diğer kriptolarla takas edilebilir .

Audius’u Farklı Kılan Nedir?

Audius, diğer müzik akışı hizmetlerinden farklıdır, çünkü her şeyin nasıl çalıştığını şekillendiren blok zinciri tabanlıdır.

Sanatçılar parçalarını ücretsiz olarak yükleyebilir ve herkes (kripto) para kazanırken kullanıcılar onları ücretsiz olarak dinleyebilir.

Bir müzik akışı hizmetini birlikte yönetme modeli, aynı zamanda blok zinciri tarafından desteklenen benzersiz bir özelliktir.

Sanatçı olarak başlamak için herhangi bir inceleme süreci yoktur, böylece kendi parçalarınızı hemen yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kaydolduktan sonra “Parçayı Yükle”ye tıklamanız ve müzik ve resim dosyalarınızı bırakmanız yeterlidir. Tidal HiFi ve Amazon Music HD’nin 24 bit standardına kadar olmasa da, Spotify ve Google Play Müzik ile karşılaştırılabilir 320 kbps hızında akış sunar .

Audius içeriği merkezi olmayan düğümler arasında dağıtıldığından, şu anda telif hakkı koruması uygulanamıyor. Ancak protokol şu anda belirli içeriğin kaldırılıp kaldırılmayacağına karar verecek olan topluluk üyelerinden oluşan bir tahkim sistemi geliştiriyor.

Audius’un merkezi kontrol eksikliği aynı zamanda müziği muhalefet ve protesto aracı olarak kullanan baskıcı rejimlerden sanatçılar için güvenli bir mekan sağladığı anlamına geliyor.

Birçok ünlü sanatçı, Audius’u, devam eden çalışmalar (“WIP’ler”), hafta sonu ritimleri, uzun biçimli setler ve hatta olduğundan daha çeşitli içerikler gibi diğer platformlarda gitmeyen parçaları denemek veya paylaşmak için bir yer olarak görür. başka yerlere koyarak kendilerini rahat hissederler.

Audius’ta Ne Dinleyebilirim?

Özünde, çoğunlukla bir bağımsız platformdur. Ancak büyük etiketli sanatçılar da kabul edilir.

Audius’ta Skrillex, Weezer, deadmau5, Russ, Mike Shinoda, Diplo, Madeintyo, Odesza, Disclosure, Alina Baraz ve Wuki gibi nispeten iyi bilinen isimler de dahil olmak üzere 100.000’den fazla sanatçı var.

Genellikle sanatçılar bir veya iki parça ile başlar ve daha sonra platformdaki hayranlardan olumlu geri bildirimler aldıkça genişler. Bay Carmack gibi bazı büyük isimler, tarihsel içeriklerinin çoğunu, toplam 169 parçayı yükledi.

Audius’un endüstride normalde nadir görülen bir başka özelliği de remix yarışmaları aracılığıyla sanatçı-fan işbirlikleridir ve bu da daha fazla deneysel parçanın keyfini çıkarmasını sağlar.

AUDIS Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Audius Coin 5.08 TL TL’den işlem görüyor. Audius Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.92% değişim gösterdi. Audius Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 17,353,431 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 190,676,214 $ dolar seviyesinde.”

AUDIO Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Audius Coin 0.154696 $ dolardan işlem görüyor. 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle Audius Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 4.99 dolarla kaydetti. Bununla birlikte Audius yılın en düşük seviyesini ise 0,07774 dolarla belirledi.

AUDIO Coin Yorum ve Geleceği

Blok zinciri üzerine kurulu bir internet olan Web 3.0’a geçişe her zamankinden daha yakın olduğumuz için, sevdiğimiz ve her gün kullandığımız hizmetlerin de gelişmesi veya daha gelişmiş sürümlerle değiştirilmesi gerekecek. Güle güle Spotify, merhaba Audius.

AUDIO belirtecinin bitcoin gibi bir şeye dönüştüğünü hayal etmek zor. Bu, büyük kişisel kazanç sağlayacak bir belirteç değildir. Bununla birlikte, AUDIO jetonu ve Audius, gelecek sanatçılara yatırım yapmada önemli bir rol oynayabilir.

Platformun TikTok ile son ortaklığından, Audius’un büyük olasılıkla müzik akışının geleceği veya en azından bunun bir parçası olduğu açıktır. Rakipleri olsa da, hepsi müziğe ve blok zincirine nasıl yaklaşılacağı konusunda biraz farklı bir açı aldı. Hepsinin nereye gittiğini görmek ilginç olacak.

Ağustos 2021’de Audius, platformuna şarkı aktarımlarına izin veren Sound Kit işlevi nedeniyle TikTok’un ortaklarından biri olarak seçildi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki TikTok kullanıcılarının %75’i, uygulamayı yeni müzik keşfetmenin bir aracı olarak kullandıklarını söylüyor ve bu muhtemelen 730 milyonluk genel küresel kullanıcı tabanı için de geçerli.

TikTok ile son ortaklık, protokolü TikTok’un çılgın viralliğine maruz kalmak isteyen yerleşik sanatçılar için daha da çekici hale getirebilir.

Audius’un kurucu ortağı Rumburg, protokolün TikTok ortaklığına benzer daha fazla plan üzerinde çalıştığını doğruladı. “TikTok entegrasyonu heyecan verici ve bir sonraki adıma işaret ediyor. Audius, sanatçıların takipçilerini mümkün olduğunca etkin bir şekilde büyütmelerine ve hayranlarla olan ilişkilerinden daha iyi yararlanmalarına veya bunlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için mevcut araç zincirinin kapsamını genişletmeye devam edecek” dedi.

Audius çekiş kazanmaya devam ederse, benzer projelerin çiçek açmasına yol açması muhtemel. Şimdiye kadar diğer blockchain tabanlı müzik projeleri arasında Songcamp, Katalog ve Kendi Kendine Sahip Olan Şarkı yer alıyor.

Audius’u Denemeli Misiniz?

Bağımsız veya daha küçük sanatçıları desteklemek isteyen ve müzik endüstrisinin geleceğine bakan bir müzik hayranıysanız, Audius kesinlikle sizin için bir platformdur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner