Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) için beklentiler yüksek: Sırada o mu var?

Boğa koşusu yaşayan Solana (SOL) ve Chainlink'ten (LINK) sonra gözler Avalanche'a (AVAX) çevrildi.

AVAX avalanche

Boğa koşusu yaşayan Solana (SOL) ve Chainlink’ten (LINK) sonra gözler Avalanche’a (AVAX) çevrildi.

Bitcoin (BTC), ETF beklentilerinin artmasıyla yükselişini şiddetlendirdi. Lider kripto para birimi 35 bin doları aşarak 37 bin dolara ulaşmayı başardı. Büyük direnç noktalarını rahatlıkla geçen BTC, gözünü 40 bin dolarak dikti. Piyasanın pozitif olması ve boğa beklentileri, majör coin’lere de yansıdı.

Majör coin’lerden Solana (SOL), bir ayda 21 dolardan 55 dolara kadar yükseliş yaşadı. Diğer bir majör coin Chainlink (LINK) ise bir ayda 7 dolardan 15 dolara yükseldi. Majör yükselişleri sürerken, gözler AVAX’a çevrildi. AVAX, yükseliş yaşayabilecek mi?

Avalanche (AVAX) 16 dolara göz kırpıyor: Sırada ne var?

Majör coin’lerin tek tek boğa koşusu yaşadığı bugünlerde, gözler Avalanche’ın (AVAX) üzerinde. AVAX, BTC etmenli yükselişini şiddetlendirip boğa koşusuna çevirebilir mi?

Popüler kripto para birimi AVAX, 9,525 dolarda yer alan güçlü direnç noktasını kırarak potansiyel bir yükselişe imza attı. AVAX’ın fiyatı direnç kırılımı sonrasında yüzde 66’lık bir artışa tanıklık etti.

AVAX grafik analizi

AVAX için her ne kadar çarpıcı bir yükseliş gözlemlenmiş olsa da potansiyel boğa koşusu için beklentiler sürüyor. Özellikle SOL tarafındaki çarpıcı yükselişten sonra, benzer bir fiyat hareketliliğinin AVAX tarafında gerçekleşmesi bekleniliyor.

Fiyat grafiğine bakıldığında, AVAX önceden direnç noktası olan potansiyel bir destek seviyesinin üzerinde konumlanmış durumda. Popüler kripto para birimi 15,121 doları destek olarak kullandığı sürece güçlü fiyat yapısını koruyacaktır. Bu bölgeden gelen alım baskısı ise AVAX fiyatını 16 dolara itebilir. 9 Kasım tarihinde AVAX, 16 dolara temas etti ve buradan yediği red ile 15 dolara geri çekildi. AVAX, tekrar 16 doları test edebilir. 16 dolar direncinin kırılması ise AVAX fiyatını 18,244 dolar direncine yaklaştırabilir. 18,244 dolar direnci 2022 Nisan ayından gelen fiyat bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgenin aşılması zor olacaktır. Ancak aşılması halinde AVAX, 19,50 dolara kadar keskin bir yükselişe imza atabilir. Şubat 2022 bölgesi olan 19,50 doların kırılımı ise AVAX’ı nihai hedef olan 20 dolara itebilir. 20 dolar yolculuğu AVAX için yüzde 30’dan fazla yükseliş anlamına geliyor.

Diğer taraftan AVAX, satış baskısıyla ve piyasanın dönmesiyle düşüş yaşayabilir. AVAX’ın düşüşünde en önemli noktalardan birisi 15,121 dolar desteği olacaktır. Bu destek noktasının kaybedilmesi, fiyatı 13,472 dolara geri çekebilir. 13,472 dolar desteğinin çalışmaması durumunda AVAX, 12,252 dolara kadar düşüş yaşayabilir. 12,252 dolar, boğa koşusu için önemli bir destek noktalarından birisi olarak öne çıkıyor. Bu destek noktasının kaybedilmesi halinde trend tersine dönebilir ve fiyat 9,525 dolara kadar geri çekilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner