Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri? 11 Kasım 2023

Bitcoin ve Ether özelinde hareketli geçen haftanın ardından, günün öne çıkan kripto para birimleri hangileri oldu?

btc eth kripto paralar

Bitcoin ve Ether özelinde hareketli geçen haftanın ardından, günün öne çıkan kripto para birimleri hangileri oldu?

Geçtiğimiz hafta, yükselişlerin bol bol yaşandığı ve haber akışının devam ettiği bir kripto haftası oldu. Bitcoin (BTC), 37 bin dolara demir atarken, Ether (ETH) tarafında sıcak gelişme yaşandı. BlackRock’tan gelen Spot Ether ETF başvurusu, ETH fiyatını 2.000 doların üzerine çekmeyi başardı.

Kripto boğasının başladığı görüşünü şiddetlendiren yükselişler, altcoin’leri de hareketlendirdi. Solana (SOL) 50 dolara gelirken, Avalanche (AVAX) tarafında 14 dolar görüldü. Geçtiğimiz haftaların yıldız ismi Chainlink (LINK) ise fiyat yapısını korudu.

BTC ve ETH özelinde hareketlenen majör altcoin’ler, yeşil bir kripto piyasasını ortaya çıkardı. Özellikle düşüş beklentilerinin çoğaldığı geçtiğimiz hafta, short (düşüş) yönlü işlemlerde keskin tasfiyeler yaşandı.

Tüm bu hareketli haftanın ardından, günün öne çıkan kripto para birimleri hangileri oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 51,71 artış gösteren FTX Token (FTT) zirveye oturdu. Yüzde 25,29’luk artışla Cronos (CRO) ikinci sırada, yüzde 16,04’lük artışla Solana (SOL) üçüncü sırada, yüzde 14,09’luk artışla Shiba Inu (SHIB) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 11,88’lik artışla Injective (INJ) beşinci sırada yer aldı.

yükselen kripto paralar

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Neo (NEO) yer aldı. NEO, son 24 saatte yüzde 7,16 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, Ethereum Classic (ETC) geldi. ETC son 24 saatte yüzde 6,32 oranında değer kaybetti. Kripto piyasasındaki son yükseliş ile birlikte, düşüş yaşayan coin’ler oldukça az durumda. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Kaspa (KAS), Arbitrum (ARB) ve Maker (MKR) kaybedenler listesine dahil oldu.

düşen kripto paralar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner