Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) istikrarını koruyor: Sırada ne var?

BTC'nin fiyat hareketlerine rağmen Avalanche (AVAX), son 24 saatte yüzde 5'lik yükseliş yaşayarak istikrarını korudu.

AVAX fiyatı

BTC’nin fiyat hareketlerine rağmen Avalanche (AVAX), son 24 saatte yüzde 5’lik yükseliş yaşayarak istikrarını korudu.

Kripto piyasasında bu hafta Bitcoin’in (BTC) 38 bin dolar mücadelesiyle ilerliyor BTC, 38 bin doları aşamadığı her süreçte altcoin’lerde volatilite olmasına yol açıyor. Geçtiğimiz günlerde BTC, 38 bin doları aşarak kırılımın geldiğini düşündürttü, ancak fiyat tekrar geri çekildi ve 37 bin 700 dolara düştü.

BTC’nin düşe kalka ilerlediği bugünlerde, AVAX piyasadan ayrışan yapısıyla dikkat çekti. AVAX, son 24 saatte yüzde 5’lik yükseliş yaşadı. 21 dolar bandında istikrar sağlayan AVAX için sırada 30 dolar mı var?

Avalanche (AVAX) 30 doları mı hedefliyor?

Bitcoin (BTC), Kasım ayı sona ermek üzereyken güçlü bir yapı ortaya koyamadı. BTC fiyatı, son bir haftadır 38 bin dolar ile mücadele etti. BTC’nin fiyatındaki gerginlik, altcoin’lere de yansıdı. Ancak bazı altcoin’lerde yükselişi devam ettirebilecek formasyonlar oluşmaya başladı. CoinPedia, Avalanche (AVAX) için yaptığı analizde, AVAX fiyatının 4 saatlik grafiğe göre ivme kazanmaya yakın olduğunu belirtti.

CoinPedia’nın yapmış olduğu analize göre, AVAX’ta oluşan formasyon yükseliş yönlü bir beklentiyi ortaya çıkarıyor. AVAX, 4 saatlik grafiğe göre üçgen formasyonu oluşturdu.

avax grafik

CoinPedia, AVAX’ın teknik göstergelerini de inceledi. Günlük RSI çizgisi aşırı alım sınırına yakın bölgede olan AVAX, momentumun yükselişe işaret etmesiyle fiyat istikrarını korumayı başardı. Ayrıca AVAX’ın 50 günlük hareketli ortalaması (EMA) ve 200 günlük hareketli ortalaması yükseliş momentumunu destekliyor.

AVAX grafiğini ve teknik göstergeleri ele alan CoinPedia, Aralık ayında önce 25 dolar direncinin test edilmesini ve daha sonra 30 dolara yükselişin gerçekleşmesini olağan buldu. Ancak analiz, olası bir satış baskısı veya arz dalgasında AVAX’ın 18 dolara geri çekilebileceğinin de altını çizdi.

AVAX, yılın başından bu yana yüzde 100’ün üzerinde fiyat artışı kaydetti ve 20 doların üzerinde kalıcılık sağladı. AVAX, boğa beklentilerinin en yoğun yaşandığı majör coin’lerden birisi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner