Yükleniyor...

Avalanche, memecoin fonunu duyurdu: Bu kriterlere dikkat!

Avalanche, 100 milyon dolarlık memecoin destekleme fonunu duyurdu.

avalanche avax

Avalanche, 100 milyon dolarlık memecoin destekleme fonunu duyurdu.

Avalanche, ekosistemi destekleme ve memecoin furyasını tekrar kazanma planıyla yeni bir fon oluşturdu. Avalanche Vakfı, Culture Catalyst (Kültür Katalizörü) ismini verdiği 100 milyon dolarlık memecoin fonunu duyurdu. Fon, özellikle Coq Inu (COQ) memecoin’inin yaşadığı boğa koşusundan sonra heyecan yarattı.

Yeni memecoin’lerin Avalanche ekosisteminde hızlı bir şekilde yükselmesine katkı sağlayacak olan fon, belirli kriterlere sahip durumda. Avalanche Vakfı’nın açıklamalarına göre her memecoin, bu fondan yararlanamayacak.

Avalanche, memecoin sezonunu dürttü

Avalanche Vakfı, ekosistemde oluşturulan memecoin’lerden iyi olanları öne çıkarmak amacıyla Culture Catalyst (Kültür Katalizörü) isimli bir fon oluşturdu. 100 milyon dolarlık fon, belirli kriterleri karşılayan memecoin’leri destekleyecek.

Fon, belirli kriterler ile uygun olan memecoin’lere dağıtılacak. Bu kriterler arasında, başvuran projenin en az bir aylık olması yer alıyor. Ayrıca, fondan yararlanmak isteyen Avalanche tabanlı memecoin’lerin, adil bir lansman ile piyasaya sürülmüş olması gerekiyor. Adil lansman içerisinde sözleşme sahipliğinden vazgeçilmesi, başlangıçtaki likiditenin yakılması veya kilitlenmesi ve ekibin kendisine token ayırmaması yer alıyor.

Fondan hak kazanmak isteyen memecoin’lerin, trade botlarına karşı da dayanıklı olması talep edildi. Avalanche Vakfı, trade botlarına takılmamak için lansman sırasında beyaz liste (gerçek kişileri belirleme) yönteminin kullanılmasını önerdi. Ekip, projelerin beyaz listeyi belirlerken, AVAX tutulmasını ve Avalanche tabanlı NFT’lerin bulundurulmasını kullanılabileceğini belirtti.

Projelerin belirlenmesini sağlayacak kriterler arasında, projenin güvenilir olması, balinaların baskısının mümkün mertebe az olması, geniş likiditenin sağlanması, yüksek likiditeye sahip olunması, minimum bir piyasa değerine sahip olması ve günlük işlem hacmi yer alıyor.

Tüm bu kriterleri karşılayan Avalanche tabanlı memecoin’ler, 100 milyon dolarlık fondan hak kazanabilecek. Ayrıca Avalanche Vakfı, bu kriterlerden örnek bir liste hazırladı. Liste şu şekilde;

  • Memecoin projesinin en az 2.000 benzersiz sahibi olmalı.
  • En büyük 100 token sahibi, toplam arzın yüzde 60’ından daha fazlasına sahip olmalı.
  • Projenin likiditesi en az 200 bin dolar olmalı.
  • Projede en az 50 veya daha fazla likidite sağlayıcı bulunmalı.
  • Proje en az bir ay piyasada yer almalı.
  • Projenin tamamen seyretilmiş değeri 1 milyon dolar veya daha fazla olmalı.
  • Proje, Avalanche ekosisteminde yer alan merkeziyetsiz borsalarda en az iki hafta boyunca günlük 100 bin dolar işlem hacmi elde etmeli.

Avalanche’ın oluşturduğu fon, Coq Inu gibi yeni memecoin’leri kripto para piyasasına kazandırma potansiyeli taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner