Yükleniyor...

Avalanche’ta (AVAX) nabızlar tutuldu: Bu seviyenin önemi artıyor!

50 doları test etmesinden bu yana aşağı yönlü hareket eden Avalanche'ta (AVAX) gerilim giderek artıyor.

avax

50 doları test etmesinden bu yana aşağı yönlü hareket eden Avalancheta (AVAX) gerilim giderek artıyor.

Solana‘nın keskin yükselişi eşliğinde son haftalarda kendisini ön plana atan Avalanche, fiyat anlamında ciddi bir yol almıştı. Hem psikolojik hem de teknik açından zorlu bir seviye olan 50 doların test edilmesi, AVAX için pozitif sinyaller vermişti. Ancak, ETF‘lere dair fud haberlerin piyasaya sürülmesiyle beraber BTC‘nin aşağı yönlü sert hareketi, popüler coin’e adeta darbe vurdu.

Esas destek bölgesi henüz test edilmedi!

50 dolardan bu yana düşüş trendinde olan AVAX 33,13 dolara iğne atarak rotasını yukarı çevirdi. Diğer altcoin’lerin çoğunluğuna oranla geri planda kalan major coin, şu an için 36,84 dolardan işlem görüyor.

Dört saatlik zaman dilimi değerlendirmeye alındığında kritik destek alanı olan 32,28 – 31,25 dolar aralığına henüz bir temas gelmedi. Bu durum, AVAX’taki tedirginliği artırıp, daha aşağı seviyelere bir hareket gelebileceği konusunda kafaları karıştırdı.

Avalanche’tan gelebilecek pozitif bir hamle, BTC‘nin 45.000 doların üzerinde oturması veya SOL‘ün gaza basması halinde AVAX’te yukarı yönlü bir hareket gözlemlenebilir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 37,77 dolar daha sonrasında ise sırasıyla 42,99 – 45,31 ve 51,13 dolara bir yükseliş izleyebilriiz.

Ekran Resmi 2024 01 04 12.53.22

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner